Barcelona i Real Madrid su najbolje plaćene ekipe na svijetu

Real Madrid se vratio na drugo mjesto s prosjekom od 11.1 miliona dolara (EPA)

Fudbaleri Barcelone i Real Madrida najbolje su plaćene momčadi na svijetu prema istraživanju Global Sports Salaries Surveyja koje je provela internetska stranica sportingintelligence, prenosi Hina.

Kako se navodi u 10. izdanju ovog istraživanja, Barcelona je na prvom mjestu s prosječnom plaćom igrača prve momčadi od 12.2 miliona dolara, što je 1.5 miliona dolara manje u odnosu na prošlu godinu kada je plaća iznosila 13.7 miliona dolara.

Real Madrid se vratio na drugo mjesto s prosjekom od 11.1 miliona dolara, dok je Juventus, koji je lani bio deveti, sada skočio na treće mjesto sa 10.1 miliona.

Sedam mjesta za NBA klubove

Preostalih sedam mjesta u TOP 10 zauzimaju NBA klubovi. Portland je četvrti s prosjekom 10.04 miliona dolara, Golden State je peti sa 9.9 miliona, a šesti je Orlando s prosjekom od 9.4 miliona dolara.

Idući fudbalskii klub je PSG na 12. poziciji (8.9), dok je Manchester City na 13. poziciji (8.7)

Podaci korišteni u anketi predstavljaju osnovnu plaću igrača i ne uključuju razne bonuse i druge dodatke.

Izvor: Agencije


Reklama