Trump: S Putinom ću se sastati krajem mjeseca na Samitu G-20

Trump i Putin trebali su se sastati na marginama samita G20 u Argentini (EPA)

Američki predsjednik Donald Trump je izjavio da se s predsjednikom Rusije Vladimirom Putinom vjerovatno neće sastati ove sedmice u Parizu, kao što je ranije bilo planirano.

U obraćanju novinarima u Bijeloj kući, on je kazao da će se njih dvojica sastati krajem mjeseca, na Samitu G-20 u Argentini, javlja Anadolija.

“Nisam siguran da li ćemo imati sastanak u Parizu. Vjerovatno nećemo”, rekao je američki predsjednik.

Samit u Argentini

Dodao je da će se s Putinom sastati na marginama samita u Argentini.

Juri Ušakov, pomoćnik ruskog predsjednika, ranije je novinarima kazao da će se Putin sastati s američkim predsjednikom 11. novembra u Parizu, tokom obilježavanja 100. godišnjice okončanja Prvog svjetskog rata.

Izvor: Agencije


Reklama