Jemen: Pobunjenički ministar pobjegao u Saudijsku Arabiju

Ministar informisanja u Vladi Jemena rekao je da je njegov kolega iz pobunjeničke administracije pobjegao iz zemlje u susjednu Saudijsku Arabiju, prenijela je Beta.
Muammar al-Iryani rekao je danas da je ministar informisanja jemenskih Husi pobunjenika Abdul-Salam Gaber stigao u Saudijsku Arabiju sa porodicom nakon što je pobjegao iz Sane, glavnog grada Jemena koji je pod kontrolom pobunjenika od 2014. godine.
Udarac za pobunjenike
Gaber je najviši član Husi administracije koji je napustio pobunjenike od izbijanja rata u Jemenu 2014.
On je time zadao udarac ugledu pobunjenika dok se bore protiv ofanzive arapske koalicije predvođene Saudijskom Arabijom.
Koalicija vodi borbe da povrati luku Hodeidah na Crvenom moru.
Arapska koalicija se bori protiv Husija 2015. godine.
Izvor: Agencije