Trump započeo izbornu kampanju za 2020.

Trump je najavio kandidaturu na narednim izborima prvi dan nakon što je stupio na dužnost (AP)

Kampanja za ponovni izbor američkog predsjednika Donalda Trumpa u nedjelju je objavila svoju prvu televizijsku reklamu, spot od 30 sekundi koji napada demokrate i hvali poteze američkog čelnika u njegovih prvih sedam mjeseci na dužnosti.

Objava te reklame dolazi u vrijeme žestokih kritika Trumpa zbog njegove reakcije na nasilne događaje u Charlottesvilleu gdje je skup pobornika bjelačke nadmoći završio smrću jedne osobe nakon što se automobil zabio u grupu ljudi.

Govoreći u subotu sa svog golf igrališta u Bedminsteru u saveznoj državi New Jersey, Trump nije htio nazvati demonstrante “bijelim suprematistima”, te je umjesto toga kritikovao skupine “na mnogim stranama”. Čak su i članovi njegove stranke istaknuli da nije dovoljno osudio one koji stoje iza tih nasilnih događaja.

Nova reklama koristi iste videosnimke, fotografije i stil slova kao i ona koju je ranije ove godine objavila grupa America First Policies, grupa koja smije u tajnosti prikupljati i trošiti neograničene svote novca. Trumpova kampanja i America First Policies zakonski ne smiju sarađivati.

Nova kandidatura

Trump je najavio da će se kandidovati na narednim izborima prvi dan nakon što je stupio na dužnost, što je neuobičajen potez koji mu je omogućio da započne s kampanjom puno prije izbora u novembru 2020. godine. Historijski gledano, predsjednici su čekali do dvije godine kako bi se službeno prijavili za iduće izbore.

Trumpova kampanja nije odgovorila na upite o tome koliko je novca potrošila za reklamu, gdje se ona prikazuje i zašto je objavljena upravo ovog vikenda. U njoj se govori kako Trump stvara poslove i da su se od njegovog imenovanja poboljšali berzovni pokazatelji.

“Predsjednikovi neprijatelji ne žele da on uspije, no Amerikanci govore da se ‘predsjedniku Trumpu dopusti da radi svoj posao'”, tvrdi se u propagandnoj poruci.

Izvor: Agencije


Reklama