Rusija uništila skladišta municije i komandni centar ISIL-a

Ruske snage su koristile Kh-101 rakete koje mogu pogoditi mete na rastojanju od 4.500 kilometara (AP)

Rusko MInistarstvo odbrane saopćilo je danas da su uništena tri skladišta municije i komandni centar grupe Islamska država Irak i Levant (ISIL), na granici sirijskih provincija Hama i Homs.

Napredne krstareće rakete korištene su u napadu. 

Kako se navodi, radi se o najnovijim KH-101 raketama koje mogu pogoditi mete na rastojanju od 4.500 kilometara i nositi nuklearne glave, prenosi Reuters.

Ruski lovci Su-30SM, koji su nosili rakete, poletjeli su iz zračne baze Khmeimim u Siriji, javlja tass.

Razmiještanje snaga

Jučer je utvrđeno da bi Rusija mogla razmjestiti vojnike kako bi patrolirali zonama deeskalacije u Siriji u roku od dvije do tri sedmice nakon finaliziranja sporazuma s Turskom i Iranom.

Rusija i Iran, koji podržavaju vladu sirijskog predsjednika Bashara Assada, i Turska, koja podržava neke od pobunjenika, saglasili su se u principu o stvaranju četiri zone deesklacije u Siriji.

Izvor: Agencije


Reklama