Devet mrtvih u samoubilačkom napadu u Iraku

U eksploziji je poginulo osam civila i jedan vojnik, a povrijeđeno je 11 osoba (Reuters)

Bombaš samoubica raznio se u petak u iračkoj zapadnoj pokrajini Al-Anbar, pri čemu je poginulo osam civila i jedan vojnik, objavili su zvaničnici.

Pripadao je grupi od četiri samoubice koji su se infiltrirali u Četvrt mučenika u gradu Al-Bagdadiju na Eufratu.

“Oružane snage uspjele su ubiti trojicu samoubica nakon što su ih okružile u jednoj kući i detonirale njihove eksplozivne prsluke pucajući u njih”, kazao je policajac.

Poginulo osam civila

“Četvrti se uspio sakriti i raznio se kasnije među civilima i vojnicima”, dodao je on.

Prema riječima policijskog oficira i lokalnog zvaničnika Sharhabila al-Obeidija, u eksploziji je poginulo osam civila i jedan vojnik, a povrijeđeno je 11 osoba.

Izvor: Agencije


Reklama