Devet mrtvih u samoubilačkom napadu u Iraku

Published On 23 Jun 2017
|Ažurirano: 23 Jun 2017 02:55 PM (GMT+2)
Bombaš samoubica raznio se u petak u iračkoj zapadnoj pokrajini Al-Anbar, pri čemu je poginulo osam civila i jedan vojnik, objavili su zvaničnici.
Pripadao je grupi od četiri samoubice koji su se infiltrirali u Četvrt mučenika u gradu Al-Bagdadiju na Eufratu.
“Oružane snage uspjele su ubiti trojicu samoubica nakon što su ih okružile u jednoj kući i detonirale njihove eksplozivne prsluke pucajući u njih”, kazao je policajac.
Poginulo osam civila
“Četvrti se uspio sakriti i raznio se kasnije među civilima i vojnicima”, dodao je on.
Prema riječima policijskog oficira i lokalnog zvaničnika Sharhabila al-Obeidija, u eksploziji je poginulo osam civila i jedan vojnik, a povrijeđeno je 11 osoba.
Izvor: Agencije