Video: Predsjednički kandidat kao hologram

 

Kandidat radikalne ljevice na predsjedničkim izborima u Francuskoj Jean-Luc Melenchon započeo je svoju kampanju u Lyonu, a tehnologiju je iskoristio kako bi se putem holograma obratio pristalicama u Parizu, prenose agencije.

Melenchon se, na taj način, u nedjelju pojavio pred 6.000 ljudi u dvorani u Parizu, prenosi AFP.

On, međutim, nije prvi političar koji je upotrijebio tu vrstu tehnologije.

Turski predsjednik Recep Tayyip Erdogan upotrijebio je hologram 2014. godine, a hologram je koristio i indijski premijer Narendra Modi, navodi Reuters.

Suparnik Le Pen

Melenchon je pokušao da se pozicionira kao ključni suparnik liderke ultradesničarskog Nacionalnog fronta Marine Le Pen time što je izabrao Lyon i gotovo isto vrijeme za pokretanje svoje kampanje.

Le Pen je dan ranije u tom gradu započela predsjedničku kampanju.

U programu liderke Nacionalnog fronta i Melenchona postoje određene sličnosti jer su oboje skeptični prema Evropskoj uniji i globalizaciji, ali se značajno razlikuju u drugim pitanjima, uključujući migraciju.

Izvor: Agencije


Reklama