Video: Siromašni dječak iz Indije trenira u Bayernu

Chandan Nayak, 11-godišnji dječak iz sirotinjskog naselja na istoku Indije, dobio je priliku da trenira nogomet u njemačkom Bayernu iz Minhena. 

“Kada sam bio mlađi, jednom sam otišao na stadion i tamo sjedio, kada me je čovjek po imenu Srinivas Mishra pitao da se priključim igri sa njegovim učenicima, jer im je nedostajao jedan igrač. Svidio mu se način na koji sam igrao pa me pitao da se priključim njegovom timu. I od tada sam u tom timu”, kaže ovaj dječak.

Chandan je bio premlad da bude na testiranju Bayerna, ali nakon pritiska njegovog trenera sudije su se složile da će vidjeti šta dječak može. 

Odabrali su ga za dvomjesečni trening u Njemačkoj.

“Trening koji je dobio ne može se porediti sa onim što mu mi možemo pružiti u Indiji. To je ogromna prilika. Stvorit će velika očekivanja i nade kod djece u sirotinjskim naseljima”, kaže Jayadev Mahapatra, Chandanov trener.

Izvor: Al Jazeera


Reklama