Nestalo tijelo bivšeg iračkog ministra

Obavještajni izvori prenijeli su da su posmrtni ostaci Watbana Ibrahima al-Hassana, ministra unutrašnjih poslova u vrijeme bivšeg iračkog predsjednika Saddama Husseina, nestali na sjeveru Iraka pod nerazrješenim okolnostima, a njegovoj supruzi koja je preuzela tijelo također se gubi svaki trag.
U zvaničnom saopćenju iračkih vlasti od prije dva dana navodi se da je Al-Hassan preminuo u zatvoru Al-Nasiriyah, usljed teške i neizlječive bolesti.
Izvori bliski porodici Al-Hassanove supruge u Tikritu kažu kako je Wafaa Ibrahim, supruga Al-Hasana, danas u popodnevnim satima preuzela tijelo svog supruga od vojnog liječnika u Bagdadu.
Wafaa se zatim zaputila ka njegovom rodnom mjestu u gradu Tikritu, provincija Salahuddin.
Smrtna presuda
Na kontrolnom punktu sjeverno od Bagdada zaustavile su je naoružane grupe, nakon čega joj se gubi svaki trag.
Al-Hassan je polubrat bivšeg iračkog predsjednika Saddama Husseina.
Uhapšen je 2003. godine nakon američke invazije na Irak.
Irački specijalni sud osudio ga je na smrt nakon brojnih optužbi iznesenih protiv njega.
Izvor: Al Jazeera i agencije