Pakistan: Bomba ubila najmanje sedmero ljudi

Published On 27 Feb 2012
|Ažurirano: 23 Nov 2016 01:00 AM (GMT+2)
U bombaškom napadu tokom mitinga u gradu Novšera na sjeverozapadu Pakistana u ponedjeljak je ubijeno najmanje sedmero ljudi i povrijeđeno 22, saopćila je policija.
Mitingu u provinciji Kiber Paktunkva prisustvovali su i visoki lokalni zvaničnici, a bomba je eksplodirala ubrzo pošto su premijer ove pokrajine i njegovi ministri otišli sa mitinga, prenosi AFP.
Bomba je postavljena na motocikl koji je bio parkiran oko 150 metara od mjesta održavanja mitinga.
Naprava je sadržavala tri do četiri kilograma eksploziva i aktivirana je daljinskim putem.
Ovo je treći bombaški napad za posljednjih pet dana u sjeverozapadnom dijelu Pakistana, gdje je posljednjih mjeseci zabilježen manji broj nasilnih akcija lokalnih talibana.
Izvor: Agencije