Preživio dva mjeseca zatrpan u automobilu

Nije poznato koliko je muškarac bio u automobilu, ali se auto ondje našao 'prije nego što je jesenas pao snijeg' (Reuters)

Muškarac koji je dva mjeseca proveo zatrpan u automobilu pod snijegom na veoma niskim temperaturama spašen je u subotu, saopćila je švedska policija.

“U petak smo obaviješteni da je jedna osoba pronađena u autu prekrivenom snijegom, duboko u šumi, kilometar i po od glavne ceste”, rekao je Ebbe Nyberg, policajac iz okruga Vaesterbottena, na sjeveru zemlje.

Pronađeni vozač automobila  je hospitaliziran, a izjavio je kako nije jeo od decembra.

Vozač motornih sanki uočio je krov auta u snijegu na napuštenoj šumskoj stazi kraj grada Umeae.

Kad je očistio nešto snijega, vidio je da se u vozilu nešto miče i pozvao policiju.

Spasioci su u autu našli četrdesetogodišnjaka u vreći za spavanje, “u veoma teškom stanju”.

Bio je gladan i nije mogao ni govoriti, ni hodati, prenosi Hina.

Nyberg kaže kako nije poznato koliko je muškarac bio u automobilu, ali da se auto ondje našao “prije nego što je jesenas pao snijeg”.

Vozač je hospitaliziran, a izjavio je kako nije jeo od decembra.

Preživio je jer je pio snijeg.

Policija je procijenila da je na mjesto gdje je nađen stigao otprilike u decembru.

Nedavno je ondje temperatura bila i minus 30 stepeni.

“Nevjerovatno je da je živ”, rekao je Nyberg.

Izvor: Agencije


Reklama