Nastavnici Chicaga ‘jači’ od gradonačelnika

Štrajkom je bilo pogođeno blizu 350.000 učenika u Chicagu (AP)

Sindikat nastavnika Chicaga ratificirao je novi trogodišnji sporazum, čime je okončan sukob s gradonačelnikom Rahmom Emanuelom vezan za reformu škola, saopćio je taj sindikat.

U saopćenju je navedeno da je 79,1 posto članova glasalo za sporazum, po kome će nastavnicima u javnim školama prosječan rast zarada iznositi 17,6 posto dok je sporazum na snazi, a predviđene su i neke beneficije, prenosi Reuters.

Ratifikacijom sporazuma nastavnici su formalno okončali štrajk, koji je, nakon sedam dana trajanja, obustavljen 18. septembra.

Štrajkom je bilo pogođeno blizu 350.000 učenika u Chicagu.

To je bio prvi štrajk nastavnika u Chicagu, trećem po veličini školskom distriktu u SAD-u, u posljednjih 25 godina.

Izvor: Agencije


Reklama