Češka će imati najduži viseći pješački most na svijetu
Smješten u blizini odmarališta Dolní Morava, nedaleko poljske granice, Skybridge će premostiti dolinu Mlynicke i bit će dug 721 metar.

Rekordno dug viseći pješački most trebao bi se otvoriti na sjeveroistoku Češke narednog mjeseca i trebao bi planinarima omogućiti prečicu kroz oblake uz zadivljujući pogled između vrhova planine Kralicky Snežnik, javlja dpa.
Prema češkim turističkim dužnosnicima, Skybridge 721 će biti najduži viseći pješački most na svijetu, koji se proteže 721 metar između dva planinska grebena.
Nedaleko granice sa Poljskom
Smješten je u blizini odmarališta Dolní Morava i premošćuje dolinu Mlynicke udoli na visini od 95 metara.
Most je izgrađen u blizini vidikovca Skywalk, 55 metara visoke platforme s koje se može spustiti toboganom 100 metara.
Odmaralište za zimske sportove i planinarenje Dolní Morava nalazi se 200-ak kilometara istočno od Praga, blizu granice s Poljskom.