Oklahoma City Thunder u velikom finalu NBA lige

Oklahoma je na svom terenu slavila 124:94 protiv Minnesote i ukupnih 4-1 u seriji, što joj je donijelo veliko finale NBA lige, prvi put od 2012. godine.

Nakon što je nedavno proglašen najkorisnijim igračem NBA lige, Shai Gilgeous-Alexander je ponio i titulu MVP-a finala Zapadne konferencije (Alonzo Adams / Imagn Images via Reuters)

Ekipa Oklahoma City Thundera prvi je finalista NBA doigravanja nakon što je, sa 4-1 u seriji, bila bolja od Minnesota Timberwolvesa u finalu Zapadne konferencije.

Oklahoma je na svom terenu slavila 124:94 što joj je donijelo veliko finale NBA lige, prvi put od 2012. godine.

Najbolji igrač u pobjedničkoj ekipi bio je Shai Gilgeous-Alexander sa 34 poena, uz sedam skokova i osam asistencija. Nakon što je nedavno proglašen najkorisnijim igračem NBA lige, sada je ponio i titulu MVP-a finala Zapadne konferencije.

Oklahoma u velikom finalu NBA lige čeka pobjednika serije Istočne konferencije između Indiana Pacersa i New York Knicksa. Indiana vodi 3-1 u pobjedama, a peti meč se igra u noći između četvrtka i petka.

Izvor: Agencije

Reklama