Nadal zakazao duel sa Đokovićem na Igrama
Rafael Nadal je u prvom nastupu na Olimpijskim igrama u Parizu pobijedio mađarskog tenisera Martona Fucsovicsa sa 2-1 u setovima (6:1, 4:6, 6:4).
Španski teniser Rafael Nadal pobijedio je u prvom nastupu na Olimpijskim igrama u Parizu mađarskog igrača Martona Fucsovicsa sa 2-1 u setovima (6:1, 4:6, 6:4). U narednom kolu igrat će protiv Novaka Đokovića.
Prethodno je njegov nastup u pojedinačnoj konkurenciji bio doveden u pitanje, jer se proteklih dana pojavila informacija kako Nadala muči bedreni mišić desne noge te da mu je zbog toga upitan za nastup na Olimpijskim igrama.
Nastavite čitati
list of 4 itemsSabalenka i Keys se plasirale u finale Australian Opena
Real Madrid postao prvi klub sa zaradom od milijardu eura u sezoni
Liga prvaka: Dinamo poražen na gostovanju kod Arsenala
U karijeri već ima pojedinačnu zlatnu olimpijsku medalju osvojenu u Pekingu 2008. godine, ali i u parovima s Marcom Lopezom u Rio de Janeiru 2016. godine.
Nakon ceremonije otvorenja, na kojoj je bio jedan od nositelja olimpijske baklje, u subotu je Nadal nastupio u konkurenciji parova. On i Carlos Alcaraz su u prvom kolu savladali šeste nositelje, Argentince Gonzaleza i Moltenija, sa 7:6 (4) i 6:4 u setovima.
Đoković vodi 30:29 u pobjedama
Prema programu, Đoković i Nadal bi trebali igrati već u ponedjeljak i to od 14:00 sati. Njihov meč je drugi na programu na glavnom terenu teniskog centra Roland-Garros.
Đoković je trenutno drugi teniser svijeta, dok je Nadal 161. igrač na ATP listi.
Meč na Olimpijskim igrama u Parizu će biti njihov 60. susret, a Đoković vodi 30:29 u pobjedama. Posljednji put su igrali upravo na Roland-Garrosu, kada je Nadal, u četvrtfinalu igranom 2022. godine, slavio rezultatom 3:1.
Na terenima Roland-Garrosa Nadal je u karijeri nevjerovatnih 14 puta podizao pehar pobjednika, dok je Đoković najbolji bio tri puta.