Federica Brignone osvojila svjetsko zlato u alpskoj kombinaciji

Boje Bosne i Hercegovine na stazama u Courchevelu i Meribelu brani najbolja bh. skijašica Elvedina Muzaferija; u alpskoj kombinaciji osvojila je 15. mjesto.

Federica Brignone je bila najbolja u obje utrke alpske kombinacije (EPA)

Superveleslalomskim dijelom alpske kombinacije počelo je 47. Svjetsko prvenstvo u skijanju, kojem su domaćini francuski Courchevel i Meribel. Pobijedila je Italijanka Federica Brignone.

Iza njega su ostale švicarska skijašica Wendy Holdener, na drugom, i Austrijanka Ricarda Haaser, na trećem mjestu.

Shiffrin nije završila utrku

Prva favoritkinja Amerikanka Mikaela Shiffrin nije uspjela završiti slalomsku utrku, iako je bila na dobrom putu za odbranu naslova iz Cortine d'Ampezzo i moguće sedme svjetske zlatne medalje.

Elvedina Muzaferija će nastupiti i u superveleslalomu i spustu (EPA)

Boje Bosne i Hercegovine branila je najbolja bh. skijašica Elvedina Muzaferija, koja je završila na 15. mjestu.

Osim u superkombinaciji Muzaferija će nastupiti u superveleslalomu 8-og, te spustu 11-og februara.