Zrinjski u oproštaju od Evrope remizirao s Aston Villom, Dinamo prošao

Prvak Bosne i Hercegovine s engleskim timom je igrao 1:1, dok je Dinamo izborio prolaz trijumfom nad kosovskim Ballkanijem.

Zrinjski je bio prva bosanskohercegovačka ekipa u grupnoj fazi nekog takmičenja koje organizira UEFA (EPA)

Nogometaši bosanskohercegovačkog prvaka Zrinjskog oprostili su se u četvrtak od Evrope, odigravši u Mostaru 1:1 s Aston Villom u posljednjem susretu 6. kola Konferencijske lige UEFA-e.

U prvih 45 minuta engleska ekipa je dominirala u posjedu, ali gosti nisu bile previše agresivni i opasni, pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 0:0.

Aston Villa je do vodstva došla u 61. minuti; odbrana Zrinjskog zaboravila je Nicola Zaniola, kojem nije bilo teško sa pet metara poslati loptu u mrežu, prenosi Fena.

Mostarski tim je do izjednačenja stigao u 87. minuti, a strijelac je bio Matija Malekinušić.

U drugom susretu grupe E Legia je u Varšavi svladala Alkmaar sa 2:0, pa će iz ove grupe natjecanje nastaviti Aston Villa sa prve i Legija sa druge pozicije.

Zrinjski je bio prva bh. ekipa u grupnoj fazi nekog takmičenja koje organizira UEFA.

Dinamo savladao kosovski Ballkani

Zagrebački Dinamo potvrdio je prolaz pobjedom nad kosovskim Ballkanijem od 3:1. U grupi C, hrvatski predstavnik je završio na drugom mjestu sa devet bodova, iza Viktorije Plzen, koja je skupila svih 18.

U grupi F, fudbaleri Čukaričkog poraženi su u Belgiji na gostovanju kod ekipe Genka sa 0:2, u utakmici posljednjeg kola grupe F.

Dinamo je zauzeo drugo mjesto u svojoj grupi i prošao dalje (Luka Stanzl / Pixsell)

Srbijanski klub je igrao s fudbalerom više od 33. minute, ali domaći tim je i, pored promašenog penala u 9. minuti, postigao potom dva gola za pobjedu, koja mu na kraju nije osigurala prolazak u nokaut fazu, prenosi Tanjug.

U drugom meču grupe Fiorentina i Ferencvaros remizirali su 1:1 i time obezbijedili plasman u nokaut fazu Konferencijske lige.

Na kraju grupne faze prvo mjesto na tabeli zauzela je Fiorentina sa 12 bodova, a Ferencvaros je drugi sa 10.

Genk je zauzeo treće mjesto sa devet bodova, dok je Čukarički ostao bez ijednog boda.

Tim ljubljanske Olimpije, koji je izgubio šanse da zauzme jedno od prva dva mjesta u grupi A, savladao je u gostima Slovan sa 2:1, ali to mu je bilo dovoljno samo za osvajaje trećeg mjesta.

Nogometaši TSC-a iz Bačke Topole, jedinog kluba iz regije u Evropskoj ligi, u Pireju su izgubili 2:5 od Olympiacosa i završili na posljednjem mjestu grupe A.