Uvjerljiva pobjeda Hrvatske, porazi Srbije i S. Makedonije na rukometnom Mundijalu

U drugom kolu grupne faze Svjetskog prvenstva u rukometu Srbija je izgubila od Njemačke (33:34), a Sjeverna Makedonija od Nizozemske (24:34); Hrvatska je pobijedila SAD (40:22).

Reprezentacija Hrvatske ostvarila je uvjerljivu pobjedu nad reprezentacijom SAD-a (EPA)

Reprezentacija Hrvatske ostvarila je uvjerljivu pobjedu nad reprezentacijom SAD-a (40:22) u drugom kolu grupne faze na Svjetskom prvenstvu u rukometu, koje se igra u Poljskoj i Švedskoj.

Hrvatska je u prvom kolu doživjela jedan od najtežih poraza na otvaranju velikih takmičenja izgubivši od Egipta 22:31.

S druge strane, američka reprezentacija je u prvom kolu ostvarila historijsku prvu pobjedu na svjetskim prvenstvima, savladavši Maroko sa 28:27 u duelu prvog kola.

Ranije danas reprezentacije Srbije i Sjeverne Makedonije doživjele su poraze.

Rukometaši Srbije, koji svoje utakmice grupne faze igraju u poljskom gradu Katowice, poraženi su reprezentacije Njemačke 33:34. Reprezentacija Srbije je pobjedom otvorila nastup u svojoj grupi E, savladavši Alžir sa 36:27.

Rukometaši Sjeverne Makedonije nisu protiv Nizozemaca uspjeli doći do prvih bodova na turniru, nakon što su poraženi 24:34. I u prvom kolu su pretrpjeli poraz – Norveška je slavila rezultatom 27:39.

Raspored i rezultati današnjih utakmica:

Grupa E (Katowice)
Njemačka – Srbija 34:33
Katar – Alžir 29:24

Grupa F (Krakow)
Sjeverna Makedonija – Nizozemska 24:34
Norveška – Argentina 32:21

Grupa G (Jonkoping)
Egipat – Maroko 30:19
Hrvatska – SAD 40:22

Grupa H (Malmo)
Belgija – Tunis 31:29
Danska – Bahrein 36:21

Izvor: Al Jazeera i agencije

Pregled vijesti, tema, mišljenja, blogova sa Balkana i iz svijeta u samo jednom kliku
Pročitajte sada