Raspored

Svjetskog prvenstva

Liga prvaka: Dinamo iznenadio Chelsea

Pogodak za pobjedu Zagrepčana nad bivšim evropskim prvakom postigao je Mislav Oršić u 13. minuti.

Idući nastup u Ligi prvaka Dinamo ima iduće sedmice u Milanu (EPA)

U susretu 1. kola grupe E nogometne Lige prvaka Dinamo je u utorak navečer pred 20.607 gledatelja pobijedio Chelsea sa 1:0 (1:0).

Nogometaši prvaka Hrvatske su osmi nastup u grupnoj fazi Lige prvaka otvorili su na stadionu Maksimiru pobjedom protiv bivšeg evropskog i engleskog prvaka.

Pogodak odluke postigao je Mislav Oršić u 13. minuti.

Dok je Chelsea, zahvaljujući trećem mjestu u Premier ligi, izborio direktan plasman u Ligu prvaka, hrvatski prvak je morao proći tri kvalifikacijska kola (Shkupi, Ludogorec, Bodo/Glimt) kako bi osigurao mjesto među elitom evropskog nogometa, prenosi Hina.

Pogodak iz kontranapada

Engleski velikan je preuzeo inicijativu od prve minute, međutim, već u 13. minuti je sijevnuo kontranapad domaćina, koji je u pogodak pretvorio Mislav Oršić.

U drugom susretu iz ove grupe u 21:00 sat se sastaju Salzburg i Milan.

Idući nastup u Ligi prvaka Dinamo ima iduće sedmice, u srijedu, 14. septembra, kada gostuju na San Siru protiv Milana.