Liga prvaka: Dinamo poražen u Milanu

Zagrebački klub nije uspio ponoviti podvig i savladati renomiranog rivala kao što je uradio u prvom kolu protiv Chelseaja.

Slavlje nogometaša Dinama nakon pogotka Oršića (EPA)

Nogometaši zagrebačkog Dinama pretrpjeli su gostujući poraz u drugom kolu Lige europskih prvaka i nisu uspjeli ponoviti podvig sa otvaranja sezone elitnog takmičenja kada su savladali engleski Chelsea sa 1:0.

“Modri” su bili gosti trofejnog italijanskog Milana, a domaćin je slavio sa 3:1. Mrežu hrvatskog prvaka načeo je Olivier Giroud iz penala u 45. minuti, da bi prednost domaćina udvostručio Alexis Saelemaekrs u 47. minuti.

Mislav Oršić pogodio je za 2:1 u 56. minuti, ali to je sve što su Zagrepčani mogli ponuditi u Italiji. Tomasso Pobega je postavio konačnih 3:1 za Milan u 77. minuti.