Zvezda bez Lige šampiona, autogol Pavkova u 90. minuti

Elitno takmičenje je i treću godinu zaredom ostalo san za izabranike Dejana Stankovića.

Pred punim tribinama 'Marakane' crveno-bijeli su vodili 2:0 (Tanjug)

Fudbaleri Crvene zvezde nisu uspjeli da se plasiraju u Ligu šampiona, pošto su u utorak navečer u revanš meču play-offa remizirali protiv Maccabija iz Haife 2:2.

U prvom meču bilo je 3:2 za Izraelce.

Pred punim tribinama “Marakane” crveno-bijeli su vodili 2:0 golovima Aleksandra Pešića u 27. i Mirka Ivanića u 43. minutu, imali rezultat za prolaz, a onda je uslijedio “potop”.

Zvezda će u Ligu Evrope

U posljednjem minutu prvog poluvremena gosti su dobili VAR penal, nakon igranja rukom Slavoljuba Srnića, ali je Milan Borjan odbranio udarac Dolefa Hazize.

Ipak, poslije odbijene lopte, pogriješio je Gelor Kanga, što je iskoristio Danijel Sundgren i pogotkom sa skoro 30 metara smanjio rezultat.

U nastavku su oba tima igrala opreznije i kada se činilo da meč ide u produžetke “mnogo puta Zvezdin junak” Milan Pavkov nespretnom reakcijom postigao je autogol u 90. minuti i elitno takmičenje je i treću godinu zaredom ostalo san za izabranike Dejana Stankovića.

Maccabi će u Ligu šampiona, a Zvezda opet u Ligu Evrope.

Izvor: Al Jazeera