Nogometašice Njemačke i Engleske igrat će za evropsku titulu

Njemačka reprezentacija bila je bolja u polufinalu Eura od Francuske (2:1), dok su nogometašice Engleske bile uvjerljive protiv Švedske (4:0).

Finalna utakmica igra se u nedjelju, na Wembley stadionu u Londonu (EPA)

Nogometašice Njemačke osigurale su plasman u finale Europskog prvenstva nakon što su u polufinalu, odigranom u Milton Keynesu, rezultatom 2:1 bile bolje od Francuskinja, prenosi Hina.

U finalu, koje je na rasporedu u nedjelju, Njemačka će igrati protiv Engleske, domaćina ovog Europskog prvenstva.

Golom u 40. minuti Alexandre Popp Njemačka je povela, no Francuskinje su do kraja poluvremena izjednačile i to zaslugama Njemice Frohms koja je pogodila vlastitu mrežu. Odluka je pala u 76. minuti kada je opet za Francusku kobna bila Popp.

Finalna utakmica na Wembleyu

Nogometašice Engleske prethodno su u prvom polufinalnom susretu, odigranom u Sheffieldu, bile uvjerljive protiv Švedske i pobijedile 4:0.

Engleske nogometašice su povele u 34. minuti, a švedsku mrežu je pogodila Mead. Asistentica je pritom bila Bronze, a njih su dvije zamijenile uloge u 48. minuti. Tada je Mead dodala, a Bronze je povećala na 2:0. Do kraja susreta su dominantne Engleskinje postigle još dva pogotka, Russo u 68. i Kirby u 76. minuti.

Finalna utakmica igra se u nedjelju, na Wembley stadionu u Londonu.