Na putu u Katar nogometašima Australije stoji još samo Peru

Utakmicu dodatnih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u nogometu Australija i Peru igraju 13. juna, a dan kasnije sastaju se Novi Zeland i Kostarika – pobjednici idu u Katar.

Junak susreta bio je Ajdin Hrustić, strijelac pobjedničkog gola (EPA)

Pobjedom nad Ujedinjenim Arapskim Emiratima, nogometna reprezentacija Australije došla je na korak do plasmana na Svjetsko prvenstvo, koje se iduće jeseni igra u Kataru. Australce od plasmana na smotru najboljih reprezentacija svijeta dijeli još dvoboj protiv Perua.

Dvije trećeplasirane reprezentacije azijskih kvalifikacija igrali su utakmicu dodatnih kvalifikacija u katarskom Al Rayyanu, a nakon 90 minuta  i rezultata 2:1 slavila je Australija.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a prvi su do gola došli australski nogometaši. U 53-oj minuti, na asistenciju Boylea, dobro se iz blizine snašao Irvine i postigao gol za 1:0. No, veselje Australaca trajalo je vrlo kratko jer je četiri minute kasnije Caio Canedo izjednačio na 1:1. Nakon toga je uslijedila inicijativa Australije koja je na kraju nagrađena pogotkom za konačno slavlje. Junak susreta bio je Ajdin Hrustić, strijelac gola u 84. minuti.

Još dvije karte za Katar

Na istom stadionu, u Al Rayyanu, Australija sada čeka ključni meč na potencijalnom putu prema Svjetskom prvenstvu. Suparnik će biti Peru, petoplasirana reprezentacija južnoameričkih kvalifikacija.

Ta je utakmica na rasporedu 13. juna, a pobjednik tog susreta na Mundijalu će biti u grupi s Francuskom, Danskom i Tunisom.

Dan kasnije, također u Al Rayyanu, nogometaši Novog Zelanda i Kostarike će se boriti za posljednje mjesto na završnom turniru Svjetskog prvenstva. Pobjednik tog dvoboja zauzet će mjesto u grupi s reprezentacijama Španjolske, Njemačke i Japana.