Liga nacija: Pobjeda BiH, poraz Crne Gore u drugom kolu

Finska je savladala Crnu Goru u Helsinkiju 2:0, BiH bolja od Rumunije u Zenici (1:0).

Slavlje igrača Bosne i Hercegovine nakon, kako se kasnije ispostavilo, pobjedonosnog gola Prevljaka (EPA)

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine upisala je pobjedu nad Rumunijom dok je Crna Gora pretrpjela poraz na gostovanju u Finskoj, u mečevima drugog kola Lige nacija Evropske nogometne asocijacije (UEFA).

Crnogorci su u Finsku doputovali na krilima pobjede nad Rumunijom od 2:0 u prvom kolu grupe 3 Lige B, ali su istim rezultatom poraženi na Olimpijskom stadionu u Helsinkiju.

Dvostruki strijelac bio je Joel Pohjanpalo koji je savladao čuvara mreže gostiju u 31. i 38. minuti.

Nešto kasnije u ovoj grupi, Bosna i Hercegovina je ugostila Rumuniju, a ovaj meč je nešto kasnio jer su gostujući nogometaši, kako navode lokalni mediji, strahovali od olujnog nevremena koje je nešto ranije zadesilo Zenicu.

Domaći “Zmajevi” poveli su pogotkom Prevljaka u 68. minuti, a na kraju se ispostavilo kako je to konačan rezultat.

U grupi 3 Lige B vodi Finska sa četiri boda, koliko ima i BiH, treća je Crna Gora sa tri osvojena boda, a posljednja Rumunija sa dva poraza na svome saldu.