Liverpool izborio deseto finale Lige prvaka
Nogometaši Liverpoola izborili su plasman u finale Lige prvaka nakon što su u revanšu polufinala na gostovanju pobijedili Villarreal 3:2, čime su potvrdili pobjedu iz prve utakmice.

Nogometaši Liverpoola izborili su plasman u finale Lige prvaka nakon što su u revanšu polufinala na gostovanju pobijedili Villarreal rezultatom 3:2 i time potvrdili pobjedu (2:0) iz prve utakmice.
“Žuta podmornica” je u prvom poluvremenu povela 2:0, nadoknadivši zaostatak s Anfielda, no “Redsi” su u nastavku dali tri gola za veliki preokret.
Domaćin je poveo već u trećoj minuti golom Boulayea Die, a na 2:0 je u 41. minuti povisio Francis Coquelin.
Liverpool je smanjio u 62. minuti preko Fabinha, Luis Diaz je u 67. minuti postigao pogodak za izjednačenje, da bi Sanio Mane u 74. minuti doveo goste u vodstvo.
Villarreal je od 86. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Etienne Capoue.
Liverpoolovo deseto finale
Liverpool će u finalu 28. maja na stadionu Stade de France u Parizu igrati protiv boljeg iz susreta Manchester Cityja i Real Madrida. City je u prvom susretu slavio 4:3, a revanš je u srijedu u Madridu.
Bit će to jubilarno deseto finale Liverpoola u Kupu/Ligi prvaka, a u dosadašnjih devet nastupa ekipa s Anfielda je slavila šest, a izgubila tri puta.
Liverpool je bio evropski prvak 1977, 1978, 1981, 1984, 2005. i 2019. dok je finala gubio 1985, 2007. i 2018. godine.
Od “Redsa” uspješniji su samo Real Madrid, sa 13 naslova evropskog prvaka, te Milan koji je sedam puta bio najbolji u Evropi. Bayern poput Liverpoola ima šest titula.