Hajduku Kup Hrvatske, Zvezdi dupla kruna u Srbiji

Hajduk je u hrvatskom finalu savladao Rijeku, a u srbijanskom Zvezda je bila bolja od Partizana.

Hajduk je sedmi put osvojio Kup Hrvatske (Ivo Čagalj / Pixsell)

Nogometaši Hajduka sedmi put su pobjednici Kupa Hrvatske u nogometu, no Dinamo je i dalje rekorder sa 16 naslova.

Hajduk je pobjedom nad Rijeke od 3:1 osvojio sedmi naslov pobjednika Kupa, prvi nakon 2013. godine, piše Hina.

Strijelci za Hajduk bili su Ferro u 24. i Dario Melnjak u 36. i 56.,  dok je gol za Rijeku postigao Josip Drmić u 13. minuti.

Rekorder je zagrebački Dinamo koji je čak 16 puta podigao “Rabuzinovo sunce”, dok je Rijeka ostala na šest pokala.

Osijek i Inter slavili su po jednom.

Dva gola Kataija za trofej

U Srbiji, trofej Kupa ide Crvenoj zvezdi, koja je u finalu savladala Partizan sa 2:1, javio je Tanjug.

Pred oko 25.000 gledalaca na stadionu Rajko Mitić, Zvezda je povela efektnim golom Aleksandra Kataija u 26. minutu, izjednačio je Slobodan Urošević u 61, da bi trijumf Zvezdi donio ponovo Katai, golom u 72. minuti.

Zvezda je drugi put uzastopno osvojila duplu krunu, a ukupno 26. trofej Kupa u historiji.