Makedonci bez plasmana na Svjetsko prvenstvo u Kataru

Nakon što su u gostima savladali Njemačku i Italiju, Makedonci u Portugalu nisu uspjeli doći do još jedne senzacije.

Makedonci će još morati čekati debi na SP-u (EPA)

Nogometna reprezentacija Sjeverne Makedonije nije se uspjela plasirati na Svjetsko prvenstvo koje će se od 21. novembra do 18. decembra igrati u Kataru.

U finalu dodatnih kvalifikacija Makedonci su u Portu poraženi od Portugala sa 0:2.

Strijelac oba gola bio je Bruno Fernandes, u 32. i 65. minuti, javila je Hina.

Igrači Sjeverne Makedonije u ovim su kvalifikacijama kao gosti savladali velikane poput Njemačke i Italije, no treću senzaciju ipak nisu uspjeli napraviti.

Portugal je do vodstva stigao nakon neshatljive pogreške gostujućeg kapitena Stefana Ristovskog koji je u 32. minuti s desnog boka vraćao loptu u sredinu terena gdje je do nje stigao Bruno Fernandes koji je zatim odigrao dvostruko proigravanje s Cristianom Ronaldom te savladao Dimitrijevskog, iako je odlični makedonski golman dodirnuo loptu.

Na SP ide i Poljska

Konačan rezultat Bruno Fernandes je postavio u 65. minuti okrunivši brz kontranapad svoje reprezentacije.

Pepe je na 20-ak metara od svog gola oteo loptu Bardhiju, proigrao Moutinha, a ovaj je na lijevom krilu vidio Jotu.

Uslijedio je savršen ubačaj u kazneni prostor gdje se Bruno odlično snašao i odveo Portugal na nedohvatljivu prednost.

Portugalu će to biti osmi nastup na svjetskim prvenstvima, dok će Sjeverna Makedonija i dalje morati čekati na svoj debi.

Plasman na SP je u utorak navečer osigurala i Poljska, koja je u finalu play-offa kao domaćin pobijedila Švedsku 2:0.