Kvalifikacije za EURO 2024 – Kompletan raspored i grupe

Iz svake od 10 grupa na Evropsko prvenstvo koje će 2024. organizirati Njemačka idu po dvije prvoplasirane ekipe nakon 10 odigranih rundi, a preostale tri karte donosi doigravanje.

Pehar namijenjen pobjedniku (Reuters)

Od 23. marta 2023. do 26. marta 2024. godine na rasporedu su kvalifikacije za Evropsko nogometno prvenstvo koje će organizirati Njemačka. Tokom 2023. na rasporedu je deset kola kvalifikacijskih utakmica u grupama, a potom će uslijediti doigravanje.

U početnom dijelu učestvuju 53 nacionalna tima sa „Starog kontinenta“. Reprezentacija Njemačke neće igrati jer je domaćin završnog turnira, dok je nacionalnom timu Rusije zabranjeno učešće zbog invazije na susjednu Ukrajinu.

Iz svake od 10 grupa na EURO 2024 idu po dvije prvoplasirane ekipe nakon deset odigranih rundi. Preostale tri će odrediti doigravanje u martu 2024. na osnovu rezultata u Ligi nacija 2022/23.

Grupe nakon žrijeba (EPA)

Grupa A

prvo kolo (25. mart): Škotska – Kipar, Španija – Norveška.

drugo kolo (28. mart): Gruzija – Norveška, Škotska – Španija.

treće kolo (17. juni): Norveška – Kipar, Škotska – Gruzija.

četvrto kolo (20. juni): Norveška – Kipar, Škotska – Gruzija.

peto kolo (8. septembar): Gruzija – Španija, Kipar – Škotska.

Reprezentacija Španije (Reuters)

šesto kolo (11. septembar): Norveška – Gruzija, Španija – Kipar.

sedmo kolo (12. oktobar): Kipar – Norveška, Španija – Škotska.

osmo kolo (15. oktobar): Gruzija – Kipar, Norveška – Španija.

deveto kolo (16. novembar): Gruzija – Škotska, Kipar – Španija.

deseto kolo (19. novembar): Škotska – Norveška, Španija – Gruzija.


Grupa B

prvo kolo (24. mart): Francuska – Nizozemska, Gibraltar – Grčka.

drugo kolo (27. mart): Nizozemska – Gibraltar, Irska – Francuska.

treće kolo (16. juni): Gibraltar – Francuska, Grčka – Irska.

četvrto kolo (19. juni): Francuska – Grčka, Irska – Gibraltar.

peto kolo (7. septembar): Francuska – Irska, Nizozemska – Grčka.

Reprezentacija Francuske (Reuters)

šesto kolo (10. septembar): Grčka – Gibraltar, Irska – Nizozemska.

sedmo kolo (13. oktobar): Nizozemska – Francuska, Irska – Grčka.

osmo kolo (16. oktobar): Gibraltar – Irska, Grčka – Nizozemska.

deveto kolo (18. novembar): Francuska – Gibraltar, Nizozemska – Irska.

deseto kolo (21. novembar): Gibraltar – Nizozemska, Grčka – Francuska.


Grupa C

prvo kolo (23. mart): Italija – Engleska, Sjeverna Makedonija – Malta.

drugo kolo (26. mart): Engleska – Ukrajina, Malta – Italija.

treće kolo (16. juni): Malta – Engleska, Sjeverna Makedonija – Ukrajina.

četvrto kolo (19. juni): Engleska – Sjeverna Makedonija, Ukrajina – Malta.

peto kolo (9. septembar): Italija – Ukrajina, Malta – Sjeverna Makedonija.

Reprezentacija Sjeverne Makedonije (Reuters)

šesto kolo (12. septembar): Italija – Ukrajina, Malta – Sjeverna Makedonija.

sedmo kolo (14. oktobar): Ukrajina – Sjeverna Makedonija, Italija – Malta.

osmo kolo (17. oktobar): Engleska – Italija, Malta – Ukrajina.

deveto kolo (17. novembar): Engleska – Malta, Italija – Sjeverna Makedonija.

deseto kolo (20. novembar): Sjeverna Makedonija – Engleska, Ukrajina – Italija.


Grupa D

prvo kolo (25. mart): Armenija – Turska, Hrvatska – Vels.

drugo kolo (28. mart): Turska – Hrvatska, Vels – Latvija.

treće kolo (16. juni): Latvija – Turska, Vels – Armenija.

četvrto kolo (19. juni): Armenija – Latvija, Turska – Vels.

peto kolo (8. septembar): Hrvatska – Latvija, Turska – Armenija.

Reprezentacija Hrvatske (Reuters)

šesto kolo (11. septembar): Armenija – Hrvatska, Latvija – Vels.

sedmo kolo (12. oktobar): Hrvatska – Turska, Latvija – Armenija.

osmo kolo (15. oktobar): Turska – Latvija, Vels – Hrvatska.

deveto kolo (18. novembar): Armenija – Vels, Latvija – Hrvatska.

deseto kolo (21. novembar): Hrvatska – Armenija, Vels – Turska.


Grupa E

prvo kolo (24. mart): Češka – Poljska, Moldavija – Farski otoci.

drugo kolo (27. mart): Moldavija – Češka, Poljska – Albanija.

treće kolo (17. juni): Albanija – Moldavija, Farski otoci – Češka.

četvrto kolo (20. juni): Farski otoci – Albanija, Moldavija – Poljska.

peto kolo (7. septembar): Češka – Albanija, Poljska – Farski otoci.

Reprezentacija Albanije (Reuters)

šesto kolo (10. septembar): Farski otoci – Moldavija, Albanija – Poljska.

sedmo kolo (12. oktobar): Albanija – Češka, Farski otoci – Poljska.

osmo kolo (15. oktobar): Češka – Farski otoci, Poljska – Moldavija.

deveto kolo (17. novembar): Moldavija – Albanija, Poljska – Češka.

deseto kolo (20. novembar): Albanija – Farski otoci, Češka – Moldavija.


Grupa F

prvo kolo (24. mart): Austrija – Azerbejdžan, Švedska – Belgija.

drugo kolo (27. mart): Austrija – Estonija, Švedska – Azerbejdžan.

treće kolo (17. juni): Azerbejdžan – Estonija, Belgija – Austrija.

četvrto kolo (20. juni): Austrija – Švedska, Estonija – Belgija.

peto kolo (9. septembar): Azerbejdžan – Belgija, Estonija – Švedska.

Reprezentacija Belgije

šesto kolo (12. septembar): Belgija – Estonija, Švedska – Austrija.

sedmo kolo (13. oktobar): Austrija – Belgija, Estonija – Azerbejdžan.

osmo kolo (16. oktobar): Azerbejdžan – Austrija, Belgija – Švedska.

deveto kolo (16. novembar): Azerbejdžan – Švedska, Estonija – Austrija.

deseto kolo (19. novembar): Belgija – Azerbejdžan, Švedska – Estonija.


Grupa G

prvo kolo (24. mart): Bugarska – Crna Gora, Srbija – Litvanija.

drugo kolo (27. mart): Mađarska – Bugarska, Crna Gora – Srbija.

treće kolo (17. juni): Litvanija – Bugarska, Crna Gora – Mađarska.

četvrto kolo (20. juni): Bugarska – Srbija, Mađarska – Litvanija.

peto kolo (7. septembar): Litvanija – Crna Gora, Srbija – Mađarska.

Reprezentacija Srbije (Reuters)

šesto kolo (10. septembar): Crna Gora – Bugarska, Litvanija – Srbija.

sedmo kolo (14. oktobar): Bugarska – Litvanija, Mađarska – Srbija.

osmo kolo (17. oktobar): Litvanija – Mađarska, Srbija – Crna Gora.

deveto kolo (16. novembar): Bugarska – Mađarska, Crna Gora – Litvanija.

deseto kolo (19. novembar): Mađarska – Crna Gora, Srbija – Bugarska.

Reprezentacija Crne Gore (Reuters)

Grupa H

prvo kolo (23. mart): Kazahstan – Slovenija, Danska – Finska, San Marino – Sjeverna Irska.

drugo kolo (26. mart): Kazahstan – Danska, Slovenija – San Marino, Sjeverna Irska – Finska.

treće kolo (16. juni): Danska – Sjeverna Irska, Finska – Slovenija, San Marino – Kazahstan.

četvrto kolo (19. juni): Finska – San Marino, Sjeverna Irska – Kazahstan, Slovenija – Danska.

peto kolo (7. septembar): Kazahstan – Finska, Danska – San Marino, Slovenija – Sjeverna Irska.

Reprezentacija Slovenije (Reuters)

šesto kolo (10. septembar): Kazahstan – Sjeverna Irska, Finska – Danska, San Marino – Slovenija.

sedmo kolo (14. oktobar): Sjeverna Irska – San Marino, Slovenija – Finska, Danska – Kazahstan.

osmo kolo (17. oktobar): Finska – Kazahstan, Sjeverna Irska – Slovenija, San Marino – Danska.

deveto kolo (17. novembar): Kazahstan – San Marino, Finska – Sjeverna Irska, Danska – Slovenija.

deseto kolo (20. novembar): Sjeverna Irska – Danska, San Marino – Finska, Slovenija – Kazahstan.


Grupa I

prvo kolo (25. mart): Bjelorusija – Švicarska, Andora – Rumunija, Izrael – Kosovo.

drugo kolo (28. mart): Kosovo – Andora, Rumunija – Bjelorusija, Švicarska – Izrael.

treće kolo (16. juni): Andora – Švicarska, Bjelorusija – Izrael, Kosovo – Rumunija.

četvrto kolo (19. juni): Bjelorusija – Kosovo, Izrael – Andora, Švicarska – Rumunija.

peto kolo (9. septembar): Andora – Bjelorusija, Kosovo, Švicarska, Rumunija – Izrael.

Reprezentacija Kosova (Reuters)

šesto kolo (12. septembar): Izrael – Bjelorusija, Rumunija – Kosovo, Švicarska – Andora.

sedmo kolo (12. oktobar): Andora – Kosovo, Bjelorusija – Rumunija, Izrael – Švicarska.

osmo kolo (15. oktobar): Švicarska – Bjelorusija, Kosovo – Izrael, Rumunija – Andora.

deveto kolo (18. novembar): Bjelorusija – Andora, Izrael – Rumunija, Švicarska – Kosovo.

deseto kolo (21. novembar): Andora – Izrael, Kosovo – Bjelorusija, Rumunija – Švicarska.


Grupa J

prvo kolo (23. mart): Bosna i Hercegovina – Island, Portugal – Lihtenštajn, Slovačka – Luksemburg.

drugo kolo (26. mart): Lihtenštajn – Island, Luksemburg – Portugal, Slovačka – Bosna i Hercegovina.

treće kolo (17. juni): Luksemburg – Lihtenštajn, Island – Slovačka, Portugal – Bosna i Hercegovina.

četvrto kolo (20. juni): Bosna i Hercegovina – Luksemburg, Island – Portugal, Lihtenštajn – Slovačka.

peto kolo (8. septembar): Bosna i Hercegovina – Lihtenštajn, Luksemburg – Island, Slovačka – Portugal.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine (Reuters)

šesto kolo (11. septembar): Island – Bosna i Hercegovina, Portugal – Luksemburg, Slovačka – Lihtenštajn.

sedmo kolo (13. oktobar): Island – Luksemburg, Lihtenštajn – Bosna i Hercegovina, Portugal – Slovačka.

osmo kolo (16. oktobar): Bosna i Hercegovina – Portugal, Island – Lihtenštajn, Luksemburg – Slovačka.

deveto kolo (16. novembar): Lihtenštajn – Portugal, Luksemburg – Bosna i Hercegovina, Slovačka – Island.

deseto kolo (19. novembar): Bosna i Hercegovina – Slovačka, Lihtenštajn – Luksemburg, Portugal – Island.

Izvor: Al Jazeera i agencije