Raspored

Svjetskog prvenstva

Conte: Hoće li VAR imati hrabrosti poništiti gol većem klubu?

Harry Kane je postigao gol za pobjedu Tottenhama protiv Sportinga i prolaz u osminu finala Lige prvaka, ali je pogodak nakon skoro tri minute video analize poništen zbog ofsajda.

Budući da se Conte nije mirio s odlukom sudija, zbog prigovora je zaradio crveni karton (EPA)

Trener Tottenhama, Antonio Conte oštro je kritizirao suđenje nakon što je VAR u sedmoj minuti nadoknade poništio pobjednički pogodak Spursa u susretu protiv Sportinga kojim bi londonski klub osigurao prolaz u osminu finala Lige prvaka, prenosi Hina.

Tottenham i Sporting su nakon velike drame odigrali 1:1. Gosti su poveli u 22. minuti golom Marcusa Edwardsa, a izjednačio je Rodrigo Bentancur u 80. minuta nakon što je Ivan Perišić ubacio iz kornera.

U petoj minuti nadoknade Harry Kane je postigao gol za 2:1, ali je pogodak nakon skoro tri minute video analize ipak poništen zbog ofsajda. Da je priznat, Tottenham bi osigurao osminu finala. Ovako je odluka odgođena za posljednje kolo u kojem sve četiri ekipe iz grupe D mogu dalje.

Budući da se Conte nije mirio s odlukom sudija, zbog prigovora je zaradio crveni karton. Potom je, i nakon susreta nastavio s napadima na sudije, pa će ga sigurno UEFA i dodatno kazniti.

‘VAR stvara veliku štetu’

„Poništili su nam regularan gol. Sudija u takvoj situaciji mora pokazati više inteligencije“, kazao je vidno uznemireni Conte nakon utakmice.

„Lopta je bila ispred Kanea i gol je gol. Ne razumijem VAR, liniju koju su postavili. Vrlo je teško komentirati ovu odluku, jer VAR stvara veliku štetu“, konstatirao je Conte. „Očito je da nemamo sreće s VAR-om. Hoće li VAR imati hrabrosti poništiti regularan gol nekom većem klubu u važnoj utakmici? Žao mi je, ali ne vidim iskrenost u ovakvim odlukama“.

U posljednjem kolu Tottenham igra protiv Marseillea u Francuskoj, dok se u drugom susretu sastaju Sporting i Eintracht. Uoči posljednjeg kola Tottenham vodi s osam bodova, Sporting i Eintracht imaju po sedam, a Marseille šest bodova.

Poznato 12 klubova u osmini finala

Dok će u toj grupi biti neizvjesno do samoga kraja, uoči posljednjeg kola takmičenja po grupama Lige prvaka 12 klubova je osiguralo plasman u osminu finala. Istovremeno, tri su ekipe ostale bez ikakvih izgleda za nastavak “evropske priče”.

Bayern, Chelsea i Manchester City su osigurali i prvo mjesto u svojim grupama, a siguran prolaz u osminu finala imaju i Benfica, Club Brugge, Borussia Dortmund, Inter, Liverpool, Napoli, Paris Saint-Germain, Porto i Real Madrid.

Za preostale četiri karte borit će se još devet ekipa, no među njima nije i Dinamo, kao jedini predstavnik s područja bivše Jugoslavije. Hrvatski prvak više nema izgleda za plasman u osminu finala, ali još uvijek može do Evropske lige.