Težak poraz u Zagrebu: Dinamo na korak od ispadanja iz Evrope

Želi li nastaviti takmičenje Dinamo u Londonu mora pobijediti Chelsea, a RB Salzburg izgubiti od Milana.

Milan je na Maksimiru poveo krajem prvog poluvremena golom Matte Gubbija (Luka Stanzl/PIXSELL)

Nogometaši Milana pobijedili su Dinamo 4-0 (1-0) na maksimirskom stadionu, u 5. kolu skupine E Lige prvaka, čime je hrvatski prvak došao na mali korak do ispadanja iz Evrope.

Do kraja natjecanja po skupinama je ostalo još samo jedno kolo, a Dinamo jedino može biti treći, prestići RB Salzburg te time nastaviti natjecanje u Evropskoj ligi. Za to se moraju ostvariti dva rezultata u zadnjem kolu, pobjeda Dinama u Londonu protiv Chelseaja te poraz RB Salzburga kod Milana.

Milan je na Maksimiru poveo krajem prvog poluvremena golom Matte Gubbija, a potom su na startu drugog dijela pogađali Rafael Leao i Olivier Giroud za 3-0, dok je sve zaključeno autogolom Roberta Ljubičića za konačnih 4-0 italijanskog prvaka.