Preminuo nekadašnji reprezentativac Jugoslavije Popivoda

Učestvovao je na Svjetskom prvenstvu 1974. u Zapadnoj Nemačkoj, kao i na Evropskom prvenstvu 1976. godine.

Popivoda je bio je član stručnog štaba reprezentacije Slovenije na Svjetskom prvenstvu 2002. godine (EPA)

Bivši nogometni reprezentativac Jugoslavije Danilo Popivoda preminuo je u 74. godini u crnogorskom naselju Bijela kod Herceg Novog, objavio je njegov bivši klub Olimpija iz Ljubljane, prenosi agencija Tanjug.

Popivoda je počeo karijeru u ekipi Olimpije, za koju je kao prvotimac igrao od 1965. do 1975. godine i na 226 utakmica je postigao 58 golova.

Potom je šest sezona proveo u njemačkom Einntrachtu iz Braunschweiga, za koji je odigrao 126 utakmica i postigao 27 golova u Bundesligi, da bi karijeru je 1981. godine završio u Olimpiji.

Svjetska i evropska prvenstva

Za reprezentaciju Jugoslavije odigrao je 20 utakmica i postigao pet golova.

Učestvovao je na Svjetskom prvenstvu 1974. u Zapadnoj Nemačkoj, kao i na Evropskom prvenstvu 1976. godine.

Popivoda je bio je član stručnog štaba reprezentacije Slovenije na Svjetskom prvenstvu 2002. godine.

Izvor: Agencije

Reklama