Liga prvaka: Mučna noć za klubove iz Milana

AC Milan na gostovanju izgubio od Liverpoola, Inter na svom terenu od Reala iz Madrida.

Henderson proslavlja pobjedonosni gol za Liverpool (EPA)

Večerašnjim utakmicama u grupama A, B, C i D kompletirano je prvo kolo Lige evropskih prvaka, a epitet jednog od derbija opravdao je meč u Liverpoolu između domaćih „Redsa“ i Milana koji je okončan sa 3:2.

Domaćin je poveo autogolom Tomorija u devetoj minuti, da bi gosti iz Italije preokrenuli pogocima Rebića i Diaza u 42. i 44. minuti. U četvrtoj minuti drugog dijela došlo je do novog izjednačenja, a strijelac je bio Salah, da bi Henderson Liverpoolu u 69. minuti donio sva tri boda.

Ni drugi milanski klub nije imao sreće večeras. Inter je na svom terenu izgubio od Reala iz Madrida sa 1:0, a strijelac jedinog gola je bio Rodrygo u posljednjim minutama meča.