EURO: Danska i Italija prošli u četvrtfinale

Danci su u Amsterdamu pobijedili Vels sa visokih 4:0, a Italija je nakon produžetaka savladala Austriju 2:1.

Italija je u produžecima slomila otpor Austrije (EPA)

Danska i Italija prva su dva četvrtfinalista Eura.

Nogometaši Italije izborili su plasman u četvrtfinale zahvaljujući pobjedi protiv Austrije od 2:1 nakon produžetka u susretu osmine finala igranom na londonskom Wembleyu.

Prolazak Italiji među osam najboljih osigurali su rezervni igrači Federico Chiesa i Matteo Pessina pogocima u 95., odnosno 105. minuti, dok je poraz Austrije ublažio Saša Kalajdžić u 114. minuti.

Italija će u četvrtfinalu 2. jula u Minhenu igrati protiv pobjednika susreta Belgija – Portugal koji se igra u nedjelju u Sevilli.

Dolberg junak Danaca

Danska je u susretu osmine finala, igranom u Amsterdamu savladala Vels sa 4:0.

Strijelac prva dva pogotka bio je Kasper Dolberg u 27. i 48. minuti, da bi Joakim Maehle u 88. i Martin Braithwaite u šestoj minuti nadoknade postavili konačni rezultat.

Danska će u četvrfinalu 3. jula u Bakuu igrati protiv pobjednika susreta Holandija – Češka (EPA)

Junak danske pobjede u Amsterdamu bio je igrač koji je u tri utakmice u grupnoj fazi dobio tek pola sata, no selektor Kasper Hjulmand je umjesto ozlijeđenog Yussufa Poulsena u igru od prve minute odlučio ubaciti upravo Dolberga koji mu se odužio sa dva postignuta gola.

Danska će u četvrfinalu 3. jula u Bakuu igrati protiv pobjednika susreta Holandija – Češka koji će se igrati u nedjelju u Budimpešti.