EURO: Remi Švicarske i Velsa, pobjede Finske i Belgije

Švicarska je ispustila pobjedu nad Velsom, dok su Danci poraženi u susretu u kojem je njihov veznjak Christian Eriksen doživio kolaps.

Strijelac izjednačujućeg gola za Vels bio je Kiefer Moore (EPA)

U drugoj utakmici 1. kola Grupe A na Evropskom prvenstvu u fudbalu, Vels i Švicarska su u Bakuu (Azerbejdžan) odigrali neriješeno 1:1.

Švicarci su poveli preko Breea Emboloa u 49., a izjednačio je Kiefer Moore u 74 minuti.

Švicarci su ispustili pobjedu protiv prilično slabih Velšana, promašili veliki broj šansi, poveli početkom drugog dijela, a onda propustili dokrajčiti protivnika.

Prve velške zvijezde Gareth Bale i Aaron Ramsey su potpuno izvan forme zbog neigranja i ozljeda, a njihov izbornik Ryan Giggs je pod istragom zbog napada na žene – sve to je ostavilo traga na reprezentaciji koja je bila hit na prošlom EP-u.

Belgija ubjedljiva u Rusiji

Ipak, i takav Vels je iskoristio neodlučnost Švicaraca i došao do boda koji bi mogao zakomplicirati situaciju u grupi A, piše Hina.

U prvoj utakmici ove grupe, kojom je u petak navečer otvoren EURO, Italija je u Rimu pobijedila Tursku 3:0.

Danas su na programu bile i dvije utakmice 1. kola grupi B.

U svom premijernom nastupu na Euru, Finska je u Kopenhagenu pobijedila Dansku sa 1:0 priredivši prvo veliko iznenađenje na turniru.

Debitanti Finci su priredili prvo iznenađenje na turniru (EPA)

Pogodak odluke postigao je Joel Pohjanpalo u 60. minuti.

Susret je bio prekinut u 43. minuti, nakon što je danski veznjak Christian Eriksen doživio kolaps na terenu. No, pošto je prebačen u bolnicu, gdje mu je stanje stabilizovano, što je u oba tima dočekano sa odobravanjem, dogovoreno je da se utakmica nastavi.

U drugoj utakmici ove grupe, Belgija je u Sankt Petersburgu ubjedljivo pobijedila Rusiju sa 3:0.

Strijelci za Belgiju bili su Romelu Lukaku u 10. i 88. i Thomas Meunier u 34. minuti.