Đoković u finalu Roland Garrosa

Srbijanski teniser u polufinalu je savladao Rafaela Nadala sa 3:1 i u finalu igra protiv Grka Stefanosa Tritsipasa.

Novak Đoković je slavio tek drugi put protiv Nadala na Roland Garrosu (EPA)

Novak Đoković plasirao se u finale Roland Garrosa u Parizu pobijedivši u teniskom klasiku Rafaela Nadala u četiri seta i nakon četiri sata velike borbe s 3:6, 6:3, 7:6, 6:2.

Đoković će u finalu u nedjelju igrati s Grkom Stefanosom Tsitsipasom.

Srbin je nanio 13-rostrukom pobjedniku Nadalu tek treći poraz od 2005. godine na Roland Garrosu, a obistinila su se predviđanja da Đoković Nadala može svladati puno lakše u polufinalu nego u finalu ovog turnira, piše Hina.

Nadal je u meč ušao s 33 pobjede u nizu u Parizu i činilo se da će stići do nove jer je dobio prvi set sa 6:3.

Grk do finala nakon pet setova borbe

No, Đoković se nije predao, zaigrao je briljantno, zadajući Nadalu goleme glavobolje raznim i precizno odmjerenim udarcima. Srbijanac je dobio drugi set sa 6:3, a treći sa 7:6

U četvrtom setu Đoković je imao više svježine, a iako je set otvorio s 0:2, dobio je šest gemova u nizu i slavio tek drugi put protiv Nadala na Garrosu.

Peti tenisač svijeta Grk Stefanos Tsitsipas plasirao se u finale Roland Garrosa pobijedivši Nijemca Alexandera Zvereva sa 6:3, 6:3, 4:6, 4:6, 6:3.