Manchester United i Villarreal finalisti Lige Evrope

Finale je na programu 21. maja, a meč će biti odigran u Gdanjsku.

Cavani je bio dvostruki strijelac za United u Rimu (EPA)

Nogometaši engleskog Manchester Uniteda i španskog Villarreala borit će se 21. maja u Gdanjsku za naslov pobjednika Lige Evrope.

Roma je protiv „Crvenih đavola“, nakon poraza 2:6 na Old Traffordu, na svom Olimpicu došla do utješne pobjede od 3:2. Manchester je poveo u 39. minuti pogotkom Edinsona Cavanija, da bi nastavku Roma došla do preokreta. Edin Džeko (57) i Bryan Cristante (60) donijeli su vodstvo Rimljanima, da bi Cavani svojim drugim pogotkom u 68. minuti izjednačio na 2:2. Konačnih 3-2 postavio je Nicola Zalewski u 83. minuti.

Unitedu će to biti drugo finale, nakon što su osvojili Ligu Evrope 2017. savladavši u finalu holandski Ajax.

Bez poraza

Villarreal je do svog prvog finala stigao zahvaljujući pobjedi 2:1 u prvoj utakmici, a tu je prednost zadržao odigravši 0:0 na gostovanju u Londonu.

Za Villarrealova trenera Unaija Emeryja to će biti peto finale u ovom takmičenju, nakon što je triput bio pobjednik sa Sevillom i finalista s Arsenalom prije dvije godine, kad je pobjednik Lige bio Chelsea.

Španci su bez ijednog poraza, sa 12 pobjeda i dva remija, stigli do finala, a na tom su putu u četvrtfinalu izbacili zagrebački Dinamo.