Liga Evrope: Eurogol Oršića za prolaz Dinama, slavi i Zvezda

Zagrebački tim savladao je West Ham fenomenalnim golom Oršića, a Zvezdi je za prolaz bio dovoljan i remi protiv Brage.

Dinamo je u Londonu savladao West Ham sa 1:0 (EPA)

Zagrebački Dinamo i beogradska Crvena zvezda osigurali su proljeće u Ligi Evrope, nakon što su večeras u posljednjem kolu uspjeli izboriti prolaz u narednu rundu.

West Ham je utakmicu protiv Dinama na Olimpijskom stadionu u Londonu dočekao bez ikakvog rezultatskog imperativa jer je već osigurao osvajanje prvog mjesta u grupi H, sa 13 bodova iz prvih pet susreta.

Zagrebačkom klubu, koji je na Otok došao sa sedam bodova, dva više od belgijskog Genka, to je olakšalo posao, a gol vrijedan prolaza u narednu rundu djelo je Mislava Oršića, koji je u trećoj minuti na fenomenalan način pogodio mrežu londonske ekipe.

Ispostavilo se da Dinamo u Engleskoj nije morao niti pobijediti, jer je Genk poražen od Rapida (0:1).

Zvezda zadržala prvo mjesto

Crvena zvezda u posljednjem kolu sebi nije smjela dozvoliti poraz od Brage, a u Portugalu je osvojila bod (1:1), dovoljno za prvo mjesto u grupi F.

Braga je povela u 52. minuti golom Galena iz penala, a Zvezda je odgovorila na isti način u 70., a strijelac je bio Aleksandar Katai.

Beogradski tim je tako zadržao prvo mjesto sa 11 bodova, dok je i Bragi bod bio dovoljan da sa ukupno 10 ostane druga, jer danski Midtyalland nije uspio savladati Ludogorets (0:0), te je završio sa devet.