Pele otpušten iz bolnice
Legendarni brazilski fudbaler, kojem je otkriven tumor debelog crijeva, božićne praznike provest će sa porodicom.

Pele, legendarni brazilski nogometaš, otpušten je iz bolnice Albert Einstein u Sao Paulu te će božićne praznike provesti u porodičnom okruženju.
U septembru, kada je posjetio bolnicu zbog rutinskog pregleda, kod nekadašnjeg brazilskog nogometnog asa otkriven je tumor debelog crijeva, nakon čega je vrlo često boravio u bolnici, kako zbog operacije koja je obavljena 4. septembra, a potom i hemoterapija te dodatnih pregleda, podsjeća Hina.
“Pacijent je stabilno i nastavit ćemo s liječenjem tumora debelog crijeva koji je otkriven u septembru. Sada je pušten kući”, službeni je izvještaj iz bolnice, a prenosi Reuters.
Najbolji strijelac brazilske reprezentacije
U prvim danima decembra Pele je posljednji put primljen u bolnicu te je u njoj ostao više od dvije sedmice, za koje je vrijeme bilo vrlo malo informacija o njegovom stanju.
Pri tom dolasku u bolnicu njegova je porodica objavila kako će 81-godišnji Pele u bolnici biti tek nekoliko dana, ali ostanak se odužio sve do posljednje informacije o odlasku kući.
Tokom velike nogometne karijere Pele je osvojio tri svjetska prvenstva (1958, 1962. i 1970. godine), a ujedno je sa 77 pogodaka u 92 nastupa najbolji strijelac brazilske reprezentacije svih vremena.