Spezia pobijedila bez šuta u okvir gola

Spezia je u gostima pobijedila Napoli, a pobjedu im je donio autogol Juana Jesusa u 37. minutu.

Spezia je na 17. mjestu, jednu poziciju iznad zone ispadanja, dok je Napoli treći na tabeli (ANSA)

Nogometaši talijanskog kluba Spezia u srijedu su u gostima pobijedili Napoli 1:0, a da pritom nisu uputili niti jedan udarac u okvir gola – pobjedu im je donio autogol Juana Jesusa u 37. minuti, javlja Hina.

Prema portalu Opta Paolo, koji vodi statistiku sportskih događaja, Spezia je prva momčad od sezone 2004/05. koja je pobijedila u prvenstvenoj utakmici Serie A, a da nije uputila niti jedan udarac u okvir gola.

Posljednjih 17 godina Opta Paolo vodi statistiku i o takvim situacijama, objavili su talijanski mediji.

I Milan blizu rekorda

Spezia je na 17. mjestu, jednu poziciju iznad zone ispadanja, dok je Napoli treći na prvenstvenoj ljestvici.

Opta Paolo je objavila i kako je Milan, gostujućom pobjedom 4:2 protiv Empolija, došao blizu rekorda po broju pobjeda u gostima u kalendarskoj godini. Ovo im je bila 17 gostujuća pobjeda u 2021. godini.

Ispred njih je samo Napoli, koji je 2017. godine, pod vodstvom trenera Maurizija Sarrija, ostvario 18 pobjeda.