Španija pobjedom nad Italijom do finala Lige nacija

Španija je uzvratila Italiji za poraz u polufinalu Eura, ali je i prekinula njihov rekordni pobjednički niz od 37 susreta bez poraza.

Oba gola za pobjedničku ekipu postigao je Ferran Torres (ANSA)

Prvi finalist nogometne Lige nacija je Španjolska koja je na San Siru, rezultatom 2:1, pobijedila Italiju, aktualnog europskog prvaka. U finalu će Španjolci igrati protiv pobjednika dvoboja Francuska – Belgija, javlja Hina.

Španjolska je tako uzvratila “Azzurrima” za poraz u polufinalu Eura, ali je ujedno prekinula dugački, rekordni pobjednički niz Italije koja je izgubila nakon čak 37 susreta bez poraza. Isto tako, ovo je Talijanima bio prvi poraz u povijesti na San Siru.

Oba gola za Španjolsku postigao je Ferran Torres – prvi u 17. minuti, a drugi u nadoknadi vremena na kraju prvog poluvremena.

Pellegrini za utjehu

Nade talijanske reprezentacije podgrijao je u u 83. minuti Lorenzo Pellegrini, no do kraja je Italija ipak bila daleko od potencijalnog izjednačenja i produžetaka, a Španjolska je zasluženo izborila finale.

U četvrtak (20:45 sati) u Torinu se igra drugi polufinalni ogled, a sastaju se Francuska i Belgija.

U nedjelju se igra utakmica za treće mjesto (15:00 sati), kao i finale (20:45 sati).