Kvalifikacije za SP 2022: Hrvatska osigurala doigravanje

Modrić (desno): Strijelac pogotka za konačnih 2:2 u Osijeku (EPA)

Nogometna reprezentacija Hrvatske večeras je remizirala u Osijeku sa Slovačkom u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo i tako osigurala, u najgorem slučaju, mjesto u doigravanju za plasman na Mundijal u Kataru naredne godine.

Gosti su poveli preko Schranza u 20. minuti, da bi „Vatreni“ izjednačili pet minuta kasnije golom Kramarića. No, Slovaci nisu posustajali, pa su u 45. minuti ponovo poveli, a ovaj put je strijelac bio Harašlin. Odličnim šutem iz slobodnog udarca novo poravnanje donio je Modrić u 71. minuti, a Vlašić je u 83. zatresao slovačku mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda i meč je okončan sa 2:2.

Do kraja kvalifikacija, Hrvatska u novembarskom ciklusu igra protiv Malte u gostima, te kući protiv Rusije koja je večeras sa 2:1 pobijedila Sloveniju i ostala na prvom mjestu grupe H.

Što se tiče preostalih regionalnih selekcija, Crna Gora je poražena 0:2 u Norveškoj, dok je u Skoplju Njemačka sa 4:0 nadigrala domaću Sjevernu Makedoniju.

Grupa E

Rezultati: Bjelorusija – Češka 0:2, Estonija – Vels 0:1.

Poredak: Belgija 16 bodova, Češka 11, Vels 11, Estonija 4, Bjelorusija 3.

Grupa G

Rezultati: Latvija – Turska 1:2, Norveška – Crna Gora 2:0, Nizozemska – Gibraltar 6:0.

Poredak: Nizozemska 19, Norveška 17, Turska 15, Crna Gora 11, Latvija 5, Gibraltar 0.

Grupa H

Rezultati: Kipar – Malta 2:2, Slovenija – Rusija 1:2, Hrvatska – Slovačka 2:2.

Poredak: Rusija 19, Hrvatska 17, Slovačka 10, Slovenija 10, Malta 5, Kipar 5.

Grupa J

Rezultati: Sjeverna Makedonija – Njemačka 0:4, Rumunija – Armenija 1:0, Island – Lihtenštajn 3:0

Poredak: Njemačka 21, Rumunija 13, Sjeverna Makedonija 12, Armenija 12, Island 8, Lihtenštajn 1.