Rukometno SP u Egiptu – Grupe i raspored

Najbolje muške rukometne reprezentacije od 13. do 31. januara igraju 27. izdanje Svjetskog prvenstva, a ove godine je domaćin Egipat.

Prvi put igraju 32 selekcije (do sada su bile 24), a titulu najboljeg brani Danska (Reuters)
Prvi put igraju 32 selekcije (do sada su bile 24), a titulu najboljeg brani Danska (Reuters)

Najbolje muške rukometne reprezentacije od 13. do 31. januara igraju 27. izdanje Svjetskog prvenstva, a ove godine je domaćin Egipat. Prvi put igraju 32 selekcije (do sada su bile 24), a titulu najboljeg brani Danska.


Grupa A

(Njemačka, Mađarska, Urugvaj, Zelenortski otoci)

Prvo kolo (15. januar): Njemačka – Urugvaj (18:00), Mađarska – Zelenortski otoci (20:30)

Drugo kolo (17. januar): Zelenorski otoci – Njemačka (18:00), Mađarska – Urugvaj (20:30)

Treće kolo (19. januar): Urugvaj – Zelenortski otoci (18:00), Njemačka – Mađarska (20:30)


Grupa B

(Španija, Tunis, Brazil, Poljska)

Prvo kolo (15. januar): Španija – Brazil (18:00), Tunis – Poljska (20:30)

Drugo kolo (17. januar): Tunis – Brazil (18:00), Poljska – Španija (20:30)

Treće kolo (19. januar): Španija – Tunis (18:00), Brazil – Poljska (20:30)


Grupa C

(Hrvatska, Katar, Japan, Angola)

Prvo kolo (15. januar): Katar – Angola (15:30), Hrvatska – Japan (18:00)

Drugo kolo (17. januar): Katar – Japan (15:30), Angola – Hrvatska (18:00)

Treće kolo (19. januar): Japan – Angola (15:30), Hrvatska – Katar (18:00)


Grupa D

(Danska, Argentina, Bahrein, DR Kongo)

Prvo kolo (15. januar): Argentina – DR Kongo (18:00), Danska – Bahrein (20:30)

Drugo kolo (17. januar): Argentina – Bahrein (18:00), DR Kongo – Danska (20:30)

Treće kolo (19. januar): Bahrein – DR Kongo (18:00), Danska – Argentina (20:30)


Grupa E

(Norveška, Austrija, Francuska, SAD)

Prvo kolo (14. januar): Austrija – SAD (18:00), Norveška – Francuska (20:30)

Drugo kolo (16. januar): Austrija – Francuska (18:00), SAD – Norveška (20:30)

Treće kolo (18. januar): Francuska – SAD (18:00), Norveška – Austrija (20:30)


Grupa F

(Portugal, Alžir, Island, Maroko)

Prvo kolo (14. januar): Alžir – Maroko (18:00), Portugal – Island (20:30)

Drugo kolo (16. januar): Maroko – Portugal (18:00), Alžir – Island (20:30)

Treće kolo (18. januar): Portugal – Alžir (18:00), Island – Maroko (20:30)


Grupa G

(Švedska, Egipat, Češka, Čile)

Prvo kolo (13. januar): Egipat – Čile (18:00)

Prvo kolo (14. januar): Švedska – Češka (20:30)

Drugo kolo (16. januar): Egipat – Češka (18:00), Čile – Švedska (20:30)

Treće kolo (18. januar): Češka – Čile (15:30), Švedska – Egipat (18:00)


Grupa H

(Slovenija, Bjelorusija, Južna Koreja, Rusija)

Prvo kolo (14. januar): Bjelorusija – Rusija (15:30), Slovenija – Južna Koreja (18:00)

Drugo kolo (16. januar) Bjelorusija – Južna Koreja (15:30), Rusija – Slovenija (18:00)

Treće kolo (18. januar): Južna Koreja – Rusija (15:30), Slovenija – Bjelorusija (18:00)



Druga grupna faza

Grupa I

(A1, B1, A2, B2, A3, B3)

Prvo kolo (21. januar), A1 – B3, B1 – A2, A3 – B2

Drugo kolo (23. januar): A2 – B3, B2 – A1, A3 – B1

Treće kolo (25. januar): B1 – A1, B2 – A2, B3 – A3

Grupa II

(C1, D1, C2, D2, C3, D3)

Prvo kolo (21. januar): C1 – D3, D1 – C2, C3 – D2

Drugo kolo (23. januar): C2 – D3, D2 – C1, C3 – D1

Treće kolo (25. januar): D1 – C1, D2 – C2, D3 – C3

Grupa III

(E1, F1, E2, F2, E3, F3)

Prvo kolo (20. januar): E1 – F3, F1 – E2, E3 – F2

Drugo kolo (22. januar): E2 – F3, F2 – E1, E3 – F1

Treće kolo (24. januar): F1 – E1, F2 – E2, F3 – E3

Grupa IV

(G1, H1, G2, H2, G3, H3)

Prvo kolo (20. januar): G1 – H3, H1 – G2, G3 – H2

Drugo kolo (22. januar): G2 – H3, H2 – G1, G3 – H1

Treće kolo (24. januar): H1 – G1, H2 – G2, H3 – G3



Eliminatorna faza

Četvrtfinale (27. januar): II2 – IV2, IV1 – II2, I1 – III2, III1 – I2

Polufinala (29. januar)

Meč za treće mjesto, 31. januar u 14:30

Finale, 31. januar u 17:30

Izvor: Al Jazeera i agencije

Povezane

Kapiten Rukometne reprezentacije BiH je za Al Jazeeru govorio o deceniji provedenoj u Veszpremu, jednom od najboljih klubova na svijetu. Odgovara na pitanja kako i zašto je od napadača postao specijalista za odbranu i kakav je trag ostavilo neosvajanje Lige prvaka, zatim šta očekuje u novom klubu Wisla Plock iz Poljske i kakvi su mu planovi […]

Rukometna sezona na ovim prostorima vraća se završnicom regionalne SEHA lige, gdje će se četiri najbolja tima boriti za devetu titulu prvaka. Šta se sve dešavalo s rukometom u posljednjih pola godine i kakva je budućnost ovog sporta, za Tribinu je govorio Dražen Pinević, urednik Sportskih novosti.  

Više iz rubrike SPORT
POPULARNO