Hrvati bez četvrtfinala rukometnog SP-a

Hrvatskoj je za prolaz ‘igrala’ samo pobjeda, no upisala je težak poraz, pa, uz Dansku, u četvrtfinale Svjetskog prvenstva dalje ide i Katar.

Nakon što je neočekivano izgubila od Argentine, hrvatska reprezentacija se našla u teškoj situaciji (EPA)

Hrvatska rukometna reprezentacija nije se uspjela plasirati u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Egiptu, nakon što je u ponedjeljak navečer, u susretu posljednjeg kola drugog kruga, izgubila od Danske sa 26:38 (15:17).

Hrvatskoj je za prolaz “igrala” samo pobjeda, no upisala je težak poraz, pa, uz Dansku, u četvrtfinale ide i Katar.

Nakon što je neočekivano izgubila od Argentine, hrvatska reprezentacija se našla u teškoj situaciji.

Tračak nade se pojavio nakon što je Katar pobijedio Argentinu (26:25) i “Kauboje” ostavio u igri za prolaz – pobjeda protiv aktuelnih svjetskih prvaka osiguravala im je prolaz.

Danska je i prije posljednjeg kola bila sigurno prva, pa je selektor Nikolaj Jacobsen mogao odmarati udarne snage, no to nije pomoglo izabranicima Line Červara na drugoj strani.

Parovi četvrtfinala

Hrvatska je bolje otvorila utakmicu, no sredinom prvog dijela Danska je izjednačila, a potom do poluvremena bila u stalnom vodstvu.

Svjetski prvaci su u nastavak susreta ušli silovito i serijom 6:0 pobjegli su na velikih 23:15.

U 41. minuti pobjegli su na plus 10 (27:17) i utakmica je prakmtično bila završena.

Na kraju je završilo 26:38.

Danska će u četvrtfinalu igrati protiv Egipta, dok će Katar igrati sa Šveđanima.

U preostala dva četvrtfinala sastaju se Španija – Norveška te Francuska – Mađarska.