Liga nacija: Srbiji bod protiv Turske

Fudbaleri Srbije su u duelu sa Turskom osvojili prvi bod u novoj sezoni Lige nacija (Anadolija)

Fudbaleri Srbije su u okviru 2. kola grupe 3 Lige B UEFA-ine Lige nacija večeras na stadionu Rajko Mitić u Beogradu sa reprezentacijom Turske igrali neriješeno 0:0.

Srbija je od 49. minute igrala sa 10 igrača, nakon što je Aleksandar Kolarov dobio drugi žuti karton.

Selekciji Srbije ovo je prvi bod u novom izdanju Lige nacija, pošto je u prvom susretu, igranom u petak, u gostima poražena od Rusije sa 1:3.

Drugi susret Lige nacija igralo je i Kosovo, koje je na svom terenu poraženo od Grčke s 1:2.

Remi Švicarske i Njemačke

Gol za Kosovo postigao je Valon Berisha u 82., a strijelci za Grčku bili su Dimitrios Limnios u 2. I Dimitrios Siovas u 51. minuti.

Kosovo je u prvom kolu u gostima u Moldaviji igralo 1:1.

Od ostalih večerašnjih utakmica, treba izdvojiti remi Švicarske i Njemačke u Ligi A (1:1), te pobjedu Španije nad Ukrajinom od 4:0, dok je Slovenija u Ligi C savladala Moldaviju 1:0.

Izvor: Al Jazeera