Potvrđen raspored druge sezone UEFA-ine Lige nacija

Titulu najboljeg iz prve sezone brani selekcija Portugala (EPA)
Titulu najboljeg iz prve sezone brani selekcija Portugala (EPA)

Evropska nogometna asocijacija (UEFA) danas je objavila kompletan raspored druge sezone Lige nacija u kojoj se takmiče sve reprezentacije sa područja „Starog kontinenta“.

Prve utakmice su na rasporedu 3. septembra, a posljednji mečevi igraju se 18. novembra ove godine.

Titulu najboljeg iz prve sezone brani selekcija Portugala.

Osvajač turnira dobija 7,5 miliona eura, svaki učesnik u najjačoj Ligi A (u kojoj je ove godine 16 umjesto 12 ekipa kao prošli put) dobit će po 1,5 miliona eura, a u slabijim ligama su i nagrade slabije. Ukupni nagradni fond povećao se sa 76,25 miliona na 81,5 miliona eura.

Prvo kolo

3. septembar

A4: Njemačka – Španija, Ukrajina – Švicarska

B3: Rusija – Srbija, Turska – Mađarska

B4: Bugarska – Irska, Finska – Vels

C3: Moldavija – Kosovo, Slovenija – Grčka

D1: Farski Otoci – Malta, Latvija – Andora

……………………………………………………………………………

4. septembar

A1: Italija – BiH, Holandija – Poljska

B1: Norveška – Austrija, Rumunija – Sjeverna Irska

B2: Škotska – Izrael, Slovačka – Češka

C4: Bjelorusija – Albanija, Litvanija – Kazahstan

……………………………………………………………………………

5. septembar

A2: Island – Engleska, Danska – Belgija

A3: Portugal – Hrvatska, Švedska – Francuska

C1: Azerbejdžan – Luksemburg, Kipar – Crna Gora

C2: Sjeverna Makedonija – Armenija, Estonija – Gruzija

D2: Gibraltar – San Marino

Drugo kolo

6. septembar

A4: Španija – Ukrajina, Švicarska – Njemačka

B3: Mađarska – Rusija, Srbija – Turska

B4: Vels – Bugarska, Irska – Finska

C3: Slovenija – Moldavija, Kosovo – Grčka

D1: Andora – Farski Otoci, Malta – Latvija

……………………………………………………………………………

7. septembar

A1: BiH – Poljska, Holandija – Italija

B1: Austrija – Rumunija, Sjeverna Irska – Norveška

B2: Češka – Škotska, Izrael – Slovačka

C4: Kazahstan – Bjelorusija, Albanija – Litvanija

……………………………………………………………………………

8. septembar

A2: Belgija – Island, Danska – Engleska

A3: Francuska – Hrvatska, Švedska – Portugal

C1: Kipar – Azerbejdžan, Luksemburg – Crna Gora

C2: Armenija – Estonija, Gruzija – Sjeverna Makedonija

D2: San Marino – Lihtenštajn

Treće kolo

10. oktobar

A4: Španija – Švicarska, Ukrajina – Njemačka

C1: Luksemburg – Kipar, Crna Gora – Azerbejdžan

D1: Farski Otoci – Latvanija, Andora – Malta

D2: Lihtenštajn – Gibraltar

……………………………………………………………………………

11. oktobar

A1: BiH – Holandija, Poljska – Italija

A2: Engleska – Belgija, Island – Danska

A3: Hrvatska – Švedska, Francuska – Portugal

B1: Norveška – Rumunija, Sjeverna Irska – Austrija

B2: Izrael – Češka, Škotska – Slovačka

B3: Rusija – Turska, Srbija – Mađarska

B4: Irska – Vels, Finska – Bugarska

C2: Armenija – Gruzija, Estonija – Sjeverna Makedonija

C3: Grčka – Moldavija, Kosovo – Slovenija

C4: Kazahstan – Albanija, Litvanija – Bjelorusija

Četvrto kolo

13. oktobar

A4: Njemačka – Švicarska, Ukrajina – Španija

C1: Azerbejdžan – Kipar, Crna Gora – Luksemburg

D1: Farski Otoci – Andora, Latvija – Malta

D2: Lihtenštajn – San Marino

……………………………………………………………………………

14. oktobar

A1: Poljska – BiH, Italija – Holandija

A2: Engleska – Danska, Island – Belgija

A3: Hrvatska – Francuska, Portugal – Švedska

B1: Norveška – Sjeverna Irska, Rumunija – Austrija

B2: Škotska – Češka, Slovačka – Izrael

B3: Rusija – Mađarska, Turska – Srbija

B4: Finska – Irska, Bugarska – Vels

C2: Estonija – Armenija, Sjeverna Makedonija – Gruzija

C3: Grčka – Kosovo, Moldavija – Slovenija

C4: Bjelorusija – Kazahstan, Litvanija – Albanija

Peto kolo

14. novembar

A3: Portugal – Francuska, Švedska – Hrvatska

A4: Njemačka – Ukrajina, Švicarska – Španija

C1: Azerbejdžan – Crna Gora, Kipar – Luksemburg

D1: Malta – Andora, Latvija – Farski otoci

D2: San Marino – Gibraltar

……………………………………………………………………………

15. novembar

A1: Holandija – BiH, Italija – Poljska

A2: Belgija – Engleska, Danska – Island

B1: Austrija – Sjeverna Irska, Rumunija – Norveška

B2: Slovačka – Škotska, Češka – Izrael

B3: Turska – Rusija, Mađarska – Srbija

B4: Bugarska – Finska, Vels – Irska

C2: Sjeverna Makedonija – Estonija, Gruzija – Armenia

C3: Moldavija – Grčka, Slovenija – Kosovo

C4: Albanija – Kazahstan, Bjelorusija – Litvanija

Šesto kolo

17. novembar

A3: Hrvatska – Portugal, Francuska – Švedska

A4: Španija – Njemačka, Švicarska – Ukrajina

C1: Luksemburg – Azerbejdžan, Crna Gora – Kipar

D1: Andora – Latvija, Malta – Farski Otoci

D2: Gibraltar – Lihtenštajn

……………………………………………………………………………

18. novembar

A1: BiH – Italija, Poljska – Holandija

A2: Belgija – Danska, Engleska – Island

B1: Austrija – Norveška, Sjeverna Irska – Rumunija

B2: Češka – Slovačka, Izrael – Škotska

B3: Mađarska – Turska, Srbija – Rusija

B4: Irska – Bugarska, Vels – Finska

C2: Armenija – Sjeverna Makedonija, Gruzija – Estonija

C3: Grčka – Slovenija, Kosovo – Moldavija

C4: Albanija – Bjelorusija, Kazahstan – Litvanija

Izvor: Al Jazeera i agencije


Povezane

Više iz rubrike SPORT
POPULARNO