Liga prvaka: Atletico Madrid i PSG u četvrtfinalu

Češće odigravanje utakmica može povećati rizik od potencijalnih povreda usljed preopterećenja igrača, tvrdi FIFA (EPA)

U sjeni straha zbog širenja korona virusa, uzvratne utakmice osmine finala Lige prvaka donijele su nove četvrtfinaliste.

Atletico Madrid izbacio je Liverpool i plasirao se u četvrtfinale natjecanja nakon što je u produžecima na Anfieldu slavio 3:2 i tako obranio prednost 1:0 iz prve utakmice.

U regularnom dijelu utakmica je završila 1:0 za Liverpool.

Na Anfieldu je Liverpool poveo u 43. minuti, kad je mrežu madridskog Atletica zatresao Nizozemac Georginio Wijnaldum.

Do kraja osnovnog dijela utakmice nije bilo promjene rezultata pa je igran produžetak.

Llorente i Morata za četvrtfinale

Roberto Firmino je u 94. minuti svladao Jana Oblaka i donio Liverpoolu prednost koja ga je vodila u četvrtfinale.

No, samo tri minute poslije Marcos Llorente je svladao domaćeg vratara Adriana i gurnuo Atletico prema četvrtfinalu.

Isti je igrač u prvoj minuti sučevog dodatka prvog dijela produžetka još jednom pogodio donji lijevi kut Liverpoolovih vrata za 2:2, prenosi Hina.

Konačnih 3:2 za potvrdu plasmana Atletica u četvrtfinale postavio je Alvaro Morata u prvoj minuti sučevog dodatka u drugom dijelu produžetka.

Nogometaši PSG-a izborili su plasman u četvrtfinale Lige prvaka u regularnom dijelu, nakon što su u uzvratnom susretu osmine finala na praznom Parku prinčeva pobijedili Borussiju Dortmund sa 2:0 i tako nadoknadili poraz 1:2 iz prve utakmice.

PSG slavio golovima Neymara i Bernata

Utakmica se igrala bez gledatelja zbog opasnosti od širenja korona virusa, nakon što je francuska Vlada donijela odluku kako se do 15. travnja zabranjuju sva javna okupljanja s više od 1.000 osoba.

Francuski prvak je slavio golovima Neymara (28) i Juana Bernata (45+1).

U utakmicama odigranim u utorak, Atalanta i RB Leipzig su ostvarili uspjeh za povijest ušavši u četvrtfinale natjecanja.

Pred praznim tribinama stadiona Mestalla zbog korona virusa, talijanska Atalanta je, uz čak četiri gola Slovenca Josipa Iličića, sa 4:3 pobijedila Valenciju.

Atalanta i Leipzig za historiju

U prvom susretu u Italiji Atalanta je slavila sa 4:1, pa je klub iz Bergama tako prošao dalje s ukupnih 8:4.

Leipzig je na svom terenu sa 3:0 pobijedio Tottenham i potvrdio pobjedu iz Londona (1:0) te s ukupnih 4:0 prošao među osam najboljih ekipa Europe.

I Atalanta i Leipzig su debitanti i po prvi puta igraju Ligu prvaka.

Idućeg tjedna trebale bi biti odigrane preostale uzvratne utakmice osmine finala.

U utorak, 17. ožujka, Manchester City će pred svojim navijačima braniti prednost 2:1 iz prvog dvoboja s Real Madridom, dok bi Juventus trebao anulirati minimalan poraz iz Lyona (1:0).

U srijedu, 18. ožujka, Bayern će u Muenchenu braniti prednost 3:0 iz prvog dvoboja protiv Chelseaja, a Barcelona će ugostiti Napoli na praznom Nou Campu, prenosi Hina.

Dvoboj u Napulju završio je 1:1.