EYOF 2019: Raspored i satnica takmičenja

Evropski omladinski olimpijski festival (EYOF) održat će se od 9. do 16. februara u Sarajevu i Istočnom Sarajevu, a svečana ceremonija otvaranja takmičenja pod motom „We create together“ (Stvaramo zajedno bit će održana 10. februara na Olimpijskom stadionu Asim Ferhatović Hase u glavnom gradu Bosne i Hercegovine sa početkom u 19 sati.

Na EYOF-u će učestvovati više od 1.700 mladih takmičarki i takmičara iz 46 evropskih država, a njihov zvanični dolazak planiran je za 8. februar.


Alpsko skijanje

(Sva takmičenja osim paralelne utrke održat će se na borilištu Jahorina)

9. februar

09:00 – 13:00 Nezvanični trening

10. februar

09:00 – 10:30 Veleslalom, trening za djevojke i dječake

11:00 – 12:30 Veleslalom, trening za djevojke i dječake

11. februar

08:30 – 10:00 Veleslalom, trening i zagrijavanje

10:00 Veleslalom utrka djevojčica, prva vožnja

12:00 Veleslalom utrka djevojčica, druga vožnja

12. februar

08:30 – 10:00 Slalom, trening za djevojke

10:00 Veleslalom, utrka dječaka, prva vožnja

12:30 Veleslalom, utrka dječaka, druga vožnja

13. februar

08:30 – 10.00 Slalom, trening i zagrijavanje

10:00 Slalom utrka djevojčica, prva vožnja

12:00 Slalom utrka djevojčica, druga vožnja

14. februar

10:00 Slalom, utrka dječaka, prva vožnja

12:30 Slalom, utrka dječaka, druga vožnja

15:00 – 20:00 Trening (paralelno), djevojke

15. februar

09:00 – 11:00 Mještovito paralelno takmičenje (Bjelašnica)


Biatlon

(Takmičenja se održavaju na borilištu Dvorišta)

9. februar

09:00 – 13:00 Nezvanični trening

10. februar

10:00 – 12:00 Nezvanični trening za dječake

13:00 – 15:00 Nezvanični trening za djevojke

11. februar

10:00 – 12:00 Zvanični trening za dječake

13:00 – 15:00 Zvanični trening za djevojke

12. februar

10:00 – 11:30 Sprint za dječake na 7,5 kilometara

13:00 – 14:00 Sprint za djevojke na 6 kilometara

13. februar

10:00 – 11:30 Pojedinačno za dječake na 12,5 kilometara

13:30 – 14:30 Pojedinačno za djevojke na 10 kilometara

14. februar

09:30 – 11:30 Zvanični trening mješovite štafete

15. februar

10:00 – 12:00 Mješovita štafeta (2×7,5 kilometara dječaci i 2×6 kilometara djevojčica


Nordijsko trčanje

(Sva takmičenja održavaju se na borilištu Igman)

9. februar

09:00 – 13:00 Nezvanični trening

10. februar

10:00 – 12:00 Zvanični trening, Interval utrka klasičnim stilom, dječaci i djevojke

11. februar

10:00 – 11:30 Interval utrka klasičnim stilom na 7,5 km za djevojke

12:00 – 13:30 Interval utrka klasičnim stilom na 10 km za dječake

14:30 – 16:00 Zvanični trening, Interval utrka slobodnim stilom, dječaci i djevojke

12. februar

10:00 – 11:30 Interval utrka slobodnim stilom na 5 km za djevojke

12:00 – 13:30 Interval utrka slobodnim stilom na 7,5 km za dječake

14:30 – 16:00 Nezvanični trening, sprint klasičnim stilom

13. februar

10:30 – 13:00 Zvanični trening, sprint klasičnim stilom za dječake i djevojke

14. februar

10:30 – 11:10 Sprint klasičnom tehnike, kvalifikacije za djevojke

11:20 – 12:10 Sprint klasičnom tehnike, kvalifikacije za dječake

13:00 – 15:00 Sprint klasičnom tehnikom, finala

15:30 – 16:30 Zvanični trening, mješovita štafeta

15. februar

10:30 – 13:00 Mještovita štafeta 4×5 km


Snowboard

(Sva takmičenja se održavaju na borilištu Bjelašnica)

9. februar

10:00 – 12:00 Nezvanični trening

10. februar

11:00 – 13:00 Trening Slopestyle

11. februar

10:00 – 15:00 Slopestyle, kvalifikacije

12. februar

09:30 – 11:30 Slopestyle, polufinale

12:20 – 14:00 Slopestyle, finale

13. februar

11:00 – 13:00 Big Air, trening

14. februar

09:00 – 12:30 Big Air, kvalifikacije

12:30 – 15:00 Big Air, Finale

15. februar

Dodatni dan


Hokej na ledu

(Sve utakmice igraju se na borilištu Zetra)

9. februar

09:00 – 16:00 Nezvanični trening

10. februar

09:00 – 10:00 Trening, Finska

10:15 – 11:15 Trening, Slovačka

11:30 – 12:30 Trening, Češka

13:00 – 14:00 Trening, Rusija

14:15 – 15:15 Trening, Bjelorusija

15:45 – 16:45 Trening, Švicarska

11. februar

09:15 – 09:45 Trening, Finska

10:00 – 10:30 Trening, Slovačka

10:45 – 11:15 Trening, Češka

11:30 – 12:00 Trening, Rusija

12:15 – 12:45 Trening, Bjelorusija

13:00 – 13:30 Trening, Švicarska

15:00 – 18:00 Finska – Slovačka

19:30 – 22:30 Češka – Rusija

12. februar

09:15 – 09:45 Trening, Finska

10:00 – 10:30 Trening, Slovačka

10:45 – 11:15 Trening, Češka

11:30 – 12:00 Trening, Rusija

12:15 – 12:45 Trening, Bjelorusija

13:00 – 13:30 Trening, Švicarska

15:30 – 18:00 Rusija – Švicarska

19:30 – 22:30 Slovačka – Bjelorusija

13. februar

09:15 – 09:45 Trening, Finska

10:00 – 10:30 Trening, Slovačka

10:45 – 11:15 Trening, Češka

11:30 – 12:00 Trening, Rusija

12:15 – 12:45 Trening, Bjelorusija

13:00 – 13:30 Trening, Švicarska

15:00 – 18:00 Bjelorusija – Finska

19:30 – 22:30 Švicarska – Češka

14. februar

13:30 – 16:30 Meč za peto mjesto

17:00 – 20:00 Meč za bronzanu medalju

20:30 – 23:30 Finale


Brzo klizanje

(Sva takmičenja održavaju se na borilištu Skenderija)

9. februar

10:00 – 17:00 Nezvanični trening

10. februar

09:00 – 16:00 Zvanični trening

11. februar

09:00 – 09:50 Zagrijavanje djevojke i dječaci

10:05 – 12:55 1.500 metara, djevojke i dječaci

13:45 – 15:00 Mješovita štafeta 3.000 metara, kvalifikacije

12. februar

09:00 – 09:50 Zagrijavanje djevojke i dječaci

10:05 – 12:26 500 metara, djevojke i dječaci

12:46 – 13:30 Mješovita štafeta 3.000 metara, polufinala

15. februar

07:30 – 09:00 Slobodni trening

10:00 – 10:50 Zagrijavanje, djevojke i dječaci

11:05 – 14:45 1.000 metara, djevojke i dječaci

14:20 – 15:15 Mješovita štafeta 3.000 metara, finale


Umjetničko klizanje

(Sva takmičenja održavaju se na borilištu Skenderija)

11. februar

15:50 – 19:10 Trening, djevojke

19:20 – 21:30 Trening, dječaci

12. februar

15:30 – 18:50 Trening, djevojke

19:10 – 21:20 Trening, dječaci

13. februar

07:00 – 10:20 Trening, djevojke

10:30 – 12:40 Trening, dječaci

13:00 – 17:20 Takmičenje, djevojke

17:40 – 20:25 Takmičenje, dječaci

14. februar

07:00 – 10:20 Trening, djevojke

10:30 – 12:40 Trening, dječaci

13:00 – 17:55  Takmičenje, djevojke

18:10 – 21:55 Takmičenje, dječaci


Karling

(Sva takmičenja održavaju se u borilištu Dvorana Peki)

10. februar

11:00 – 13:15 Trening

14:15 – 15:45 Trening

11. februar

08:30 Velika Britanija – Austrija, Mađarska – Turska, Rusija – Češka

12:00 Norveška – Hrvatska, Poljska – Švicarska, Slovenija – Njemačka

15:30 Rusija – Turska, Austrija – Češka, Velika Britanija – Danska

19:00 Slovenija – Švicarska, Hrvatska – Njemačka, Norveška – Italija

12. februar

09:30 Turska – Danska, Velika Britanija – Mađarska, Austrija – Rusija

13:30 Švicarska – Italija, Norveška – Poljska, Hrvatska – Slovenija

17:00 Češka – Mađarska, Rusija – Danska, Turska – Velika Britanija

13. februar

08:30 Njemačka – Poljska, Slovenija – Italija, Švicarska – Norveška

12:00 Austrija – Turska, Češka – Velika Britanija, Danska – Mađarska

15:30 Hrvatska – Švicarska, Njemačka – Norveška, Italija – Poljska

19:00 Mađarska – Rusija, Danska – Austrija, Češka – Turska.

14. februar

09:30 Poljska – Slovenija, Italija – Hrvatska, Njemačka – Švicarska

13:30 Danska – Češka, Velika Britanija – Rusija, Mađarska – Austrija

17:00 Italija – Njemačka, Norveška – Slovenija, Poljska – Hrvatska

15. februar

09:00 Polufinalne utakmice

13:30 Finale, meč za bronzanu medalju

Izvor: Al Jazeera


Povezane

Sarajevo i Istočno Sarajevo, dva grada u dva bh. entiteta, spremni su za održavanje Evropskog omladinskog olimpijskog festivala od 9. do 16. februara. Na ovom natjecanju bit će više sportista nego na Zimskim olimpijskim igrama koje su prije 35 godina održane u Sarajevu i Bosni i Hercegovini.      

Published On 22 Jan 2019

Sarajevo ulazi u foto-finiš priprema za organizaciju Evropskog olimpijskog festivala za mlade, događaja koji vraća olimpijski duh u glavni bh. grad. Jedno od borilišta, olimpijsku planinu Bjelašnicu, posjetio je Ibrahim Muratović.  

Published On 22 Jan 2019
Više iz rubrike SPORT
POPULARNO