SP: Švedska i Engleska u četvrtfinalu

Švedska i Švicarska odlučivale su u međusobnom duelu o sedmom putniku u četvrtfinale (EPA)

Švedska – Engleska posljednji su par četvrtfinala Svjetskog prvenstva u nogometu kojem je domaćin Rusija.

Šveđani su bili bolji od Švicarske, a Engleska je pobijedila Kolumbiju nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca, jer nakon 120 minuta igre nije bilo pobjednika – završilo je 1:1.

Englesku reprezentaciju u vodstvo je doveo Harry Kane, udarcem s bijele točke u 57. minuti.

Izjednačio je Yerry Mina golom u trećoj minuti nadoknade vremena.

Ni u produžecima nije bilo golova, pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Golove za Englesku postigli su Kane, Rashford, Trippier i Dier, a za Kolumbiju Falcao, Cuadrado, Muriel. Uribe je pogodio prečku, a engleski golman Pickford je obranio šut Bacci. Na drugoj strani, Ospina je obranio šut Hendersonu.

Minimalna pobjeda Švedske

U prvoj utakmici dana Švedska je minimalnim rezultatom pobijedila Švicarsku.

Gol odluke na stadionu u Sankt Petersburgu postigao je Emil Forsberg.

Prethodno su u utakmicama osmine finala postignuti ovi rezultati: Francuska – Argentina 4:3, Urugvaj – Portugal 2:1, Španjolska – Rusija 1:1 (nakon penala 3:4), Hrvatska – Danska 1:1 (nakon penala 3:2).

U četvrtfinalu igraju: Urugvaj – Francuska (Njižni Novgorod, petak u 16:00 sati), Brazil – Belgija (Kazanj, petak u 20:00 sati), Samara: Švedska – Engleska (Samara, subota u 16:00 sati), Rusija – Hrvatska (Soči, subota u 20:00 sati).