Parovi prvog i drugog pretkola Lige Evrope

Prošle sezone najbolji tim Lige Evrope bio je madridski Atletico (EPA)

U sjedištu Evropske nogometne asocijacije u srijedu je održan žrijeb parova prvog i drugog pretkola Lige Evrope, u kojima su se našli brojni timovi iz regije zapadnog Balkana.

Utakmice prvog kola kvalifikacija za ovo evropsko takmičenje na rasporedu su 12. i 19. jula, a druge runde 26. jula i 2. augusta.

Prvo pretkolo

Stjarnan (Island) – Nomme Kalju (Estonija)

Ilves Tampere (Finska) – Slavia Sofija (Bugarska)

Birkirkara (Malta) / KI Klaksvik (Farski otoci) – Žalgiris Viljnus (Litvanija)

Fola Esch (Luksemburg) – Europa (Gibraltar) / Prishtina (Kosovo)

Glenavon (Sjeverna Irska) – Molde (Norveška)

Dunajska Streda (Slovačka) – Dinamo Tbilisi (Gruzija)

Stumbras (Litvanija) – Apollon Limasol (Kipar)

Široki Brijeg (BIH) – Domžale (Slovenija)

Rangers (Škotska) – Shkupi (Makedonija)

Progres Niederkorn (Luksemburgu) – Gabala (Azerbejdžan)

Racing Union (Luksemburg) – Viitorul (Rumunija)

Samtredia (Gruzija) – Tobol Kostanay (Kazahstan)

Partizani (Albanija) – Maribor (Slovenija)

Neftci (Azerbejdžan) – Ujpest (Mađarska)

Budućnost Podgorica (Crna Gora) – Trenčin (Slovačka)

Derry City (Irska) – Dinamo Minsk (Bjelorusija)

B36 Torshavn (Farski otoci) / St Joseph's (Gibraltar) – OFK Titograd (Crna Gora)

Zaria Balti (Moldavija) – Gornik Zabrze (Poljska)

Spartak Subotica (Srbija) – Coleraine (Sjeverna Irska)

Pyunik (Armenija) – Vardar (Makedonija)

Shamrock Rovers (Irska) – AIK (Švedska)

Connah's Quay (Vels) – Šahtjor Soligorsk (Bjelorusija)

Lahti (Finska) – Hafnarfjordur (Island)

Ventspils (Latvija) – Luftetari (Albanija)

Cliftonville (Sjeverna Irska) – Nordsjaelland (Danska)

Banants (Armenija) – Sarajevo (BIH)

Engordany (Andora) / Folgore (San Marino) – Kairat Almati (Kazahstan)

Petrocub (Moldavija) – Osijek (Hrvatska)

Anorthosis Famagusta (Kipar) – Laci (Albanija)

Ferencvaros (Mađarska) – Maccabi Tel-Aviv (Izrael)

Balzan (Malta) – Kesla (Azerbejdžan)

Budapest Honved (Mađarska) – Rabotnički (Makedonija)

Rudar Pljevlja (Crna Gora) – Partizan (Srbija)

CSKA Sofia (Bugarska) – Riga (Latvija)

Milsami Orhei (Moldavija) – Slovan Bratislava (Slovačka)

Radnički Niš (Srbija) – UE Sant Julia (Andora) / Gzira United (Malta)

Lech Poznan (Poljska) – Gandzasar-Kapan (Armenija)

Chikhura Sachkhere (Gruzija) – Beitar Jerusalem (Izrael)

Vaduz (Lihtenštajn) – Levski Sofija (Bugarska)

Željezničar (BIH) – Narva Trans (Estonija)

Cefn Druids (Vels) / Trakai (Litvanija) – Irtysh (Kazahstan)

Hibernian (Škotska) – NSI Runavik (Farski otoci)

Rudar Velenje (Slovenija) – Tre Fiori (San Marino) / Bala Town (Vels)

Levadia Talin (Estonija) – Dundalk (Irska)

IBV (Island) – Sarpsborg (Norveška)

Copenhagen (Danska) – KuPS Kuopio (Finska)

Liepaja (Latvija) – Hacken (Švedska)

Drugo pretkolo

Glenavon (Sjeverna Irska) / Molde (Norveška) – Anorthosis Famagusta (Kipar) / Laci (Albanija)

Banants (Armenija) / Sarajevo (BIH) – Atalanta (Italija)

Birkirkara (Malta) / KI Klaksvik (Farski otoci) / Žalgiris Vilnius (Litvanija) – Vaduz (Lihtenštajn) / Levski Sofia (Bugarska)

Engordany (Andora) / Folgore (San Marino) / Kairat Almaty (Kazahstan) – AZ Alkmaar (Holandija)

Aberdeen (Škotska) – Burnley (Engleska)

Rudar Pljevlja (Crna Gora) / Partizan (Srbija) – Cefn Druids (Vels) / Trakai (Litvanija) / Irtysh (Kazahstan)

Balzan (Malta) / Kesla (Azerbejdžan) – Milsami Orhei (Moldavija) / Slovan Bratislava (Slovačka)

Cliftonville (Sjeverna Irska) / Nordsjaelland (Danska) – Shamrock Rovers (Irska) / AIK (Švedska)

Rudar Velenje (Slovenija) / Tre Fiori (San Marino) / Bala Town (Vels) – FCSB (Rumunija)

Hapoel Haifa (Izrael) – Lahti (Finska) / Hafnarfjordur (Island)

Levadia Talin (Estonija) / Dundalk (Irska) – AEK Larnaca (Kipar)

Zaria Balti (Moldavija) / Gornik Zabrze (Poljska) – Budućnost Podgorica (Crna Gora) / Trenčin (Slovačka)

Ferencvaros (Mađarska) / Maccabi Tel-Aviv (Izrael) – Radnički Niš (Srbija) / UE Sant Julia (Andora) / Gzira United (Malta)

CSKA Sofia (Bugarska) / Riga (Latvija) – Admira Wacker Moedling (Austrija)

Spartak Subotica (Srbija) / Coleraine (Sjeverna Irska) – Sparta Prag (Češka)

RB Leipzig (Njemačka) – Liepaja (Latvija) / Hacken (Švedska)

Stjarnan (Island) / Nomme Kalju (Estonija) – Copenhagen (Danska) / KuPS Kuopio (Finska)

Ufa (Rusija) – Široki Brijeg (BIH) / Domžale (Slovenija)

Samtredia (Gruzija) / Tobol Kostanay (Kazahstan) – Pyunik (Armenija) / Vardar (Makedonija)

Jagiellonia Bialystok (Poljska) – Rio Ave (Portugal)

LASK Linz (Austrija) – Lillestrom (Norveška)

Budapest Honved (Mađarska) / Rabotnički (Makedonija) – Progres Niederkorn (Luksemburg) / Gabala (Azerbejdžan)

Petrocub (Moldavija) / Osijek (Hrvatska) – Rangers (Škotska) / Shkupi (Makedonija)

B36 Torshavn (Farski otoci) / St Joseph's (Gibraltar) / OFK Titograd (Crna Gora) – Besiktas (Turska)

Dunajska Streda (Slovačka) / Dinamo Tbilisi (Gruzija) – Derry City (Irska) / Dinamo Minsk (Bjelorusija)

Ventspils (Latvija) / Luftetari (Albanija) – Bordeaux (Francuska)

Željezničar (BIH) / Narva Trans (Estonija) – Stumbras (Litvanija) / Apollon Limassol (Kipar)

Racing Union (Luksemburg) / Viitorul (Rumunija) – Vitesse (Holandija)

St Gallen (Švicarska) – IBV (Island) / Sarpsborg (Norveška)

Dinamo Brest (Bjelorusija) – Atromitos (Grčka)

Sevilla (Španija) – Neftci (Azerbejdžan) / Ujpest (Mađarska)

Connah's Quay (Vels) / Šahtjor Soligorsk (Bjelorusija) – Lech Poznan (Poljska) / Gandzasar-Kapan (Armenija)

Hibernian (Škotska) / NSi Runavik (Farski otoci) – Asteras Tripolis (Grčka)

Chikhura Sachkhere (Gruzija) / Beitar Jerusalem (Izrael) – Partizani (Albanija) / Maribor (Slovenija)

Genk (Belgija) – Fola Esch (Luksemburg) / Europa (Gibraltar) / Prishtina (Kosovo)

Djurgarden (Švedska) – Mariupol (Ukrajina)

Hajduk Split (Hrvatska) – Ilves Tampere (Finska) / Slavia Sofia (Bugarska)

Izvor: Agencije