Liga prvaka: Zrinjski protiv Spartaka, Zvezda protiv Spartaksa

Plasman u grupnu fazu Lige prvaka, ukoliko ga klubovi iz kvalifikacija ostvare, donio bi im 15 miliona eura (EPA)
Plasman u grupnu fazu Lige prvaka, ukoliko ga klubovi iz kvalifikacija ostvare, donio bi im 15 miliona eura (EPA)

Protivnik nogometašima Zrinjskog, koji je prošle sezone osvojio titulu najboljeg u Bosni i Hercegovini, u prvom pretkolu Lige prvaka bit će slovački prvak Spartak Trnava, odlučeno je ždrijebom u sjedištu Europske nogometne federacije (UEFA) u Nyonu.

I prvak Srbije, Crvena zvezda doznao je protivnika, pa će u pohod na Ligu prvaka krenuti protiv latvijskog prvaka Spartaksa.

Zrinjski igra prvu utakmicu u Trnavi, a Zvezda u Jurmali. Planirano je da se prve utakmice igraju 10. ili 11. srpnja, a uzvrati sedam dana kasnije.

Uoči ždrijeba, trener “Plemića” Ante Miše izjavio je kako bi bilo dobro izbjeći upravo Spartak budući da se, po njegovim riječima, radi o najtežem protivniku među nenositeljima.

Čelnici Zrinjskog ranije su najavili kako od svoje momčadi očekuju prolaz prve europske prepreke s obzirom da je po prvi put bh. prvak imao status nositelja prilikom izvlačenja parova prvog pretkola Lige prvaka.

Zvezda će, ukoliko eliminira Spartaks, u drugom kolu kvalifikacija za Ligu prvaka čekati pobjednika susreta između APOEL-a i Suduve.

Sutjeska u Kazahstan, a Shkendija u Vels

Nikšićka Sutjeska će igrati protiv kazahstanske Astane i, ako prođe, čeka je danski Midtjylland, dok makedonski prvak Shkendija igra protiv The New Saintsa iz Velsa.

Hrvatski prvak Dinamo će u drugom pretkolu Lige prvaka igrati protiv protiv boljeg iz duela estonske Flore i izraelskog Hapoel Beer-Sheve.

Izraelski prvak je jedan od najtežih mogućih suparnika u ovoj fazi natjecanja, dok je Flora 11 puta bila prvak Estonije.

Prve utakmice drugog pretkola na programu su 24. i 25. srpnja, a uzvrati su 31. srpnja i 1. kolovoza.

Ako Dinamo prođe, u trećem pretkolu neće biti nositelj, pa može dobiti Salzburg (Austrija), Ludogorec (Bugarska), Celtic (Škotska), APOEL (Cipar), Legiju (Poljska) i Astanu (Kazahstan).

Plasman u grupnu fazu Lige prvaka donosi svakom klubu 15 milijuna eura.

Parovi prvog pretkola:

Spartak Trnava (Slovačka) – Zrinjski (BiH)

Olimpija Ljubljana (Slovenija) – Qarabag (Azerbejdžan)

Dudelange (Luksemburg) – Videoton (Mađarska)

Torpedo (Gruzija) – Sherif Tiraspol (Moldavija)

Shkendija (Makedonija) – The New Saints (Vels)

Suduva (Litva) – Apoel Nikozija (Cipar)

Helsinki (Finska) – Vikingur (Farski Otoci)

Ludogorets Razgrad (Bugarska) – Crusaders (Sjeverna Irska)

Cork City (Irska) – Legia Varšava (Poljska)

Valur Reykjavik (Island) – Rosenborg (Norveška)

Pobjednik prednatjecanja – Malmoe (Švedska)

Alaškert (Armenija) – Celtic Glasgow (Škotska)

Kukes (Albanija) – Valletta (Malta)

Flora Tallinn (Estonija) – Hapoel Beer Sheva (Izrael)

Spartaks Jurmala (Latvija) – Crvena zvezda (Srbija)

Astana (Kazahstan) – Sutjeska Nikšić (Crna Gora)

Izvor: Agencije


Povezane

Više iz rubrike SPORT
POPULARNO